Šo otrdien Valsts izglītības satura centrs skolām izsniedza centralizēto eksāmenu sertifikātus, bet skolēni tos varēja saņemt, sākot ar trešdienu.
Bijušā Madonas rajona skolu vadītāji sertifikātus saņēma Madonas novada izglītības nodaļā.
Madonas pilsētas 1. vidusskolas direktora vietniece izglītības jomā Inese Strode atzina, ka vidusskolu absolvējušo 68 skolēnu sekmes eksāmenos ir ļoti labas.
– 75% no eksāmenos iegūtajiem līmeņiem ir A, B un C. Tas ir viens no augstākajiem rādītājiem, kāds vidusskolai ir bijis. Ļoti labi rezultāti valodu eksāmenos – 88% latviešu valodas un 78% angļu valodas eksāmenā ir A, B un C līmeņi. Labi rādītāji ir vēsturē (88%), arī ar dabaszinību priekšmetos kārtoto eksāmenu rezultātiem lielākoties absolventi var būt apmierināti. Tiesa, nedaudz vājāk ir gājis matemātikā, kas ir obligātais eksāmens, lai gan faktu, ka minētajā priekšmetā ir tikai 13 E līmeņi, var uzskatīt par labu rezultātu. Nav noslēpums, ka sabiedrībā ir diskusija, vai šim eksāmenam un uzsvaram uz matemātiku jābūt kā obligātam. Manā skatījumā, vispārējām skolēna zināšanām tas nāk par labu un viņu veiksmīgāk sagatavo tālākajām studijām augstskolā. Diskutēt var vienīgi par formātu. Var arī atgriezties pie agrākā modeļa, kad bija gan obligātā ieskaite, gan iespēja kārtot eksāmenu, – norādīja Inese Strode.
Viņa uzsvēra, ka vairāki skolēni jau iepriekš bija iepazinušies ar eksāmenu rezultātiem portālā www.latvija.lv. Pozitīvais vērtējums dažu labu atturējis no domas par došanos peļņā uz ārzemēm un licis nopietnāk apsvērt studēšanu kādā no augstskolām.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 13.07.2012.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
OĻĢERTA SKUJAS foto