Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Saieta laukumā uzzied kustību prieks

INESE ELSIŅA

Autors • 18.09.2023.

Saieta laukumā uzzied kustību prieks
Burtu lielums

Madonas Valsts ģimnāzija 15. septembrī pilsētas Saieta laukumā organizēja zibakciju “Kustībā prieks un veselība”.

Lai piedalītos zibakcijā, bija iespēja jau iepriekš noskenēt QR kodu, noskatīties un iemācīties vingrojumu kompleksu, ko sagatavojis fitnesa treneris Dinārs Zāģeris. Viņš bija arī zibakcijas moderators, bērniem un jauniešiem pietuvotā izteiksmes stilā apliecinot, ka aktīva dzīvesveida veicināšana ir prieka, veselības un ģimenes labklājības ķīla.

Zibakcijas lielie un mazie dalībnieki
Sagatavojot ērtu apģērbu, lai kopīgi izpildītu vingrinājumu kompleksu Saieta laukumā, varēja ikviens. Kopā ar ģimnāzistiem zibakcijā piedalījās Madonas pirmsskolas izglītības iestādes "Saulīte" audzēkņi. Ar ovācijām uz notiekošo skatījās ģimnāzijas skolotāji, bērnu vecāki, apkārtējo iestāžu darbinieki.

Sports kā mīļākais priekšmets
Madonas Valsts ģimnāzijas 9.b klases skolniece Arvita Tomovica apliecināja, ka viņai zibakcijas ideja liekas saistoša: – Šodien Saieta laukumā esmu ļoti priecīga. Ko līdzīgu esmu pieredzējusi skolas Olimpiskajās dienās, bet Saieta laukumā līdz šim vingrojusi nebiju. Kustību kompleksu iepriekš gan nemācījos, visu tvēru šeit uz vietas.
Jautāta, vai sportot patīk, Arvita atbildēja apstiprinoši: – Pati kādu trešo gadu nodarbojos ar futbola spēli, tas manai sirdij ir tuvs sporta veids. Varu arī zīmēt, bet vairāk mani aizrauj sports. Vēlos kļūt par profesionālu futbola spēlētāju, tāpēc pēc devītās klases domāju iet mācīties uz Rīgu. Par futbolu fanoju kopš septiņu gadu vecuma, interesējos par Anglijas komandām. Esmu spēlējusi arī volejbolu, basketbolu, sports ir mana stiprā puse.
Arvita dzīvo Praulienā, uz Madonas Valsts ģimnāziju ik dienas dodas mācīties: – Šodien no mūsu klases nav ieradušies tikai kādi divi cilvēki, pārējie visi esam. Man tā ir maza iesildīšanās. Jauki, ka kopā ar mums ir bērnudārza bērni, viņiem tas ir lielāks pārdzīvojums.

Treniņš bērnudārza audzēkņiem
Pirmsskolas izglītības iestādes "Saulīte" skolotāja Sarmīte Jakubovska apstiprināja, ka bērnudārza audzēkņiem vingrošana vienmēr ir patikusi: – Ļoti feina ideja, mūsu bērni ir sajūsmā. Zibakcijās esam piedalījušies arī iepriekš, esam gājuši sportot uz pilsētas sporta halli, mums ir lieliskas sporta skolotājas, kas seko visam līdzi un virza, iesaista iestādes audzēkņus sporta aktivitātēs. Tas, ka šodien lielie ir blakus, ka ģimnāzija mūs uzaicināja, ir super. Ļoti pateicīgi ir laika apstākļi – spīd saulīte, nav pārāk karsti, visiem ir labs noskaņojums. Daudz ikdienā saviem audzēkņiem stāstām par veselīgu dzīvesveidu, veselīgu ēdienu, garšojam spēka putras, rosinām uz izkustēšanos svaigā gaisā. No "Saulītes" šodien piedalās četras grupas, ap simts bērnu. Iepriekš vingrojumu kompleksu mācījāmies savās telpās, bija pārsūtīta programma, un visas nedēļas garumā katru dienu trenējāmies – rīta vingrošana bija ar šo vingrojumu komplektu, lai varētu turēt līdzi lielajiem un lai viss izdotos. Ar vecāku atbalstu mūsu bērniem ir sagādāti vienādi T krekli, tos audzēkņi uzvelk bērnudārza pasākumos un tā ir atpazīstamības zīme, vienojošais elements arī citur.

Atbalsta novada pašvaldība
Jāpiebilst, ka zibakcija "Kustībā prieks un veselība" tika īstenota ar Madonas novada pašvaldības "NVO iniciatīvu projekta konkurss" atbalstu. To finansēja Madonas novada pašvaldība un Madonas Valsts ģimnāzijas Attīstības fonds.

19.09.2023.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px