Savas nākotnes gaitas dažādās augstākajās izglītības iestādēs izvēlējušies turpināt arī Varakļānu vidusskolas absolventi, iesniedzot dokumentus gan Rīgas, gan tuvāko pilsētu augstskolās un koledžās.
Varakļānu vidusskolu šogad absolvējuši trīspadsmit 12. klases skolēni -divas meitenes un vienpadsmit zēni. Skolā pavisam mācās vairāk nekā 250 audzēkņi. Kā atzina vidusskolas direktors Juris Daleckis, ņemot vērā to, ka šī bijusi zēnu klase, eksāmenu rezultāti nav izcili, bet tik un tā ir virs vidējā rezultātu līmeņa valstī.
– Priecājos, ka visi jaunieši eksāmenus nokārtoja sekmīgi un izkritušo nav. Skolēni tika galā ar pārbaudījumiem atbilstoši katra individuālajām spējām. Dokumentus viņi jau ir iesnieguši gan koledžās, gan augstskolās. Vairāki arī iekļuvuši budžetā. Uz vietas neviens nav palicis, par to arī man ir gandarījums, – pauž Juris Daleckis.
Viņš uzsver, ka tagad jaunieši uz nākotnes izglītību skatās izsvērti un ļoti svarīga loma ir tam, vai būs iespējams tikt pie valsts finansējuma. Kā informēja Varakļānu vidusskolas direktors, absolventi izvēlas studēt žurnālistiku, apgūt mežziņa amatu, daži izšķiras par labu skolotāja profesijas apguvei. Iecienīta ir arī mediķa un komunikācijas speciālista nozare.
26.07.2019.