7. februārī Madonas pilsētas 1. vidusskolā notika rajona informātikas olimpiāde 8. līdz 12. klases skolēniem divās grupās: 8.-10. un 11.-12. klases skolēniem, katrai grupai risinot savus uzdevumus.
Pirmo reizi olimpiāde notika centralizētā elektroniskā veidā, līdzīgi kā sacensības valsts mērogā.
Katram dalībniekam visos Latvijas rajonos bija parole, kas ļāva piekļūt failam ar olimpiādes uzdevumiem, to risinājums bija jānosūta sistēmai, kas automātiski norādīja uz paviršām kļūdām un nepieciešamības gadījumā risinājumu atsūtīja atpakaļ.
– Kad visu rajonu olimpiādes dalībnieki bija iesūtījuši uzdevumu gala versijas, sistēma automātiski ģenerēja kopīgu tabulu, kas ļāva operatīvi un objektīvi apkopot un salīdzināt visus rezultātus, – laikrakstam stāsta Izglītības satura un eksaminācijas centra (ISEC) Informācijas biroja vadītājas vietniece Elīna Šmite.
Nākamais olimpiāžu posms – valsts olimpiāde – notiks 25. un 26. martā. Valsts olimpiādi organizēs un vadīs ISEC sadarbībā ar Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātes Datorikas nodaļu. Pēc tās veiksmīgākie dalībnieki piedalīsies Baltijas valstu olimpiādē no 17. līdz 23. aprīlim, savukārt paši gudrākie informātikas pārzinātāji augustā dosies uz pasaules mēroga olimpiādi Ēģiptē.
Autore: INESE ELSIŅA