Plānots, ka šodien, 25. janvārī, Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) studenti un personāls dosies protesta gājienā.
Tā laikā atbildīgajām institūcijām tiks nodota vēstule pret augstskolas reorganizāciju. Ir savākti aptuveni 3500 parakstu, un vēstuli ar tiem plānots iesniegt Saeimā, Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM), Augstākās izglītības padomē (AIP) un Ministru kabinetā.
Gājiena sākums plānots pulksten 11. Protestētāji virzīsies no Saeimas uz IZM, no turienes tālāk ies līdz AIP, bet akcija noslēgsies pie Ministru kabineta.
Kā informē RPIVA Madonas filiāles vadītāja Lolita Kostjukova, uz protesta gājienu tika aicināti doties arī studenti no mūsu reģiona. Lai arī izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis solījis, ka visas astoņas RPIVA reģionālās filiāles pēc reformas tiks saglabātas un visi pasniedzēji pāries uz darbu LU, tas ieinteresētajām personām nav pieņemami. Parakstu veidā mūsu novada cilvēki izteikuši savu nostāju pret IZM ieceri ar 2017. gada augustu reorganizēt RPIVA, to pievienojot Latvijas Universitātei.
25.01.2017.