Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Priecājamies par labiem sasniegumiem

Redakcija

Autors • 20.03.2009.

Burtu lielums

Janvāris, februāris un marts Liezēres pamatskolā ir ļoti darbīgi mēneši. Šajā laikā vecākajās klasēs notiek mācību priekšmetu olimpiāžu 1. posms. Kad noskaidroti uzvarētāji katrā klasē, sākas nopietns papildu darbs – gatavošanās rajona olimpiādēm.

Šogad rajonā veicies labi – varam priecāties par saviem sasniegumiem. Esam piedalījušies astoņās rajona olimpiādēs, un vairākās no tām iegūtas godalgotas vietas. Pirmā uzvaru kaldināja 6. klases skolniece Dženija Podniece (2. vieta mājturības olimpiādē), pēc tam sekoja 9. klases skolnieces Vitas Sābules panākumi latviešu valodas un literatūras olimpiādē (2. vieta, līdz ar to jāgatavojas valsts olimpiādei Rīgā). Neviltots prieks par izcīnītām uzvarām matemātikas olimpiādē – 5. klases skolniecei Initai Brečai 2. vieta, bet Dženijai Podniecei – atzinība. Vien nieka punkta pietrūka 8. klases skolniekam Linardam Ozoliņam, lai sasniegtais rezultāts nestu viņam atzinību krievu valodas olimpiādē…

Veiksmīgi gads iesācies arī 5. klases skolniecei Zanei Bikovskai – izcīnīta uzvara Latvijas Nacionālās bibliotēkas organizētajā konkursā „Labākais Bērnu žūrijas aģents". Piedalīties Lielajos lasīšanas svētkos Ķīpsalā 28. februārī gan, diemžēl, nevarējām, jo brauciens līdz Rīgai pašreizējos apstākļos kļuvis finansiāli neizdevīgs.

Līdz tuvākajiem kaimiņiem – Vecpiebalgas vidusskolai – gan aizbraucām. No viņiem saņēmām uzaicinājumu piedalīties reģionālajā vēstures olimpiādē 9. klasei. Mājās atvedām pat divas godalgas – Toms Čačka ieguva 1. vietu, bet Lauma Breča – 2. vietu.

Vairāki 7.-9. klašu skolēni pašlaik nodarbojas ar pētniecisko darbu izstrādi, jo esam nolēmuši atsaukties Madonas Valsts ģimnāzijas aicinājumam piedalīties zinātniski pētniecisko darbu konkursā, kas notiks aprīļa beigās (šim pasākumam mūs iedrošināja MVĢ metodiķe Kristīne Lukaševica). Ļoti nopietni pie sava pētījuma strādā 8. klases skolnieces Santa Ķeirāne un Laura Saveļjeva.

Toms Čačka, Ilze Lapko (8. klase) un Zane Bikovska iesnieguši savus pētnieciskos darbus Madonas bērnu un jauniešu centrā starprajonu projektam „Latvieša atstātās pēdas Sibīrijā un Tālajos Austrumos". Viņu uzdevums bija izpētīt 1949. gada martā deportēto liezēriešu likteņus.

Varam tikai priecāties, ka mūsu skolā mācās tādi skolēni, kas apzinīgi izturas pret savu tiešo pienākumu – mācībām, atrod laiku iesaistīties dažādos ārpusskolas konkursos, projektos un ir konkurētspējīgi.


Autore: MARUTA BIKOVSKA,
Liezēres pamatskolas direktores vietniece mācību darbā

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px