Šodien – Zinību dienā – visā Latvijā sākas jaunais mācību gads. Madonas novadā skolas durvis vērs ap 2830 izglītojamo, no tiem nedaudz vairāk nekā 200 mācības uzsāks 1. klasē.
Līdzīgi kā iepriekšējos gados, arī šogad pirms jaunā mācību gada sākuma Madonas novada pašvaldības izglītības nodaļas darbinieki kopā ar domes deputātiem devās uz izglītības iestādēm, lai iepazītos ar to sagatavotību jaunajam mācību gadam, pārrunātu pozitīvās lietas un iezīmētu problemātiskos jautājumus.
– Šo pirmdien un trešdien mēs apmeklējām 12 izglītības iestādes. Atšķirībā no iepriekšējā gada, kad augusta nogalē pabijām visās Madonas novada izglītības iestādēs, šoreiz tās izvēlējāmies izlases veidā. Apmeklēt nolēmām tās skolas, kurās mainās vadība, lai pārliecinātos, kā jaunie direktori iejutušies jaunajā amatā, un uzklausītu viņu redzējumu par skolas tālāko attīstību, turpmākajiem darba virzieniem, kā arī devāmies uz tām izglītības iestādēm, kur, gatavojoties 1. septembrim, dažādu iemeslu dēļ, rekonstruējot ēkas un telpas, būvdarbi ir ieilguši, – vaicāta par skolu gatavību jaunajam mācību gadam, vakar, tiekoties Ļaudonas vidusskolā, atzina Madonas novada pašvaldības izglītības nodaļas vadītāja Solvita Seržāne.
Viņa pēc izglītības iestāžu apmeklējuma apstiprināja jau skolotāju augusta konferencē pausto pārliecību, ka jaunais mācību gads 1. septembrī sāksies visās 35 Madonas novada izglītības iestādēs.
– Dažās skolās šīs nedēļas sākumā vēl ritēja pēdējie kosmētiskie darbi, bet kopumā visas izglītības iestādes ir sagatavojušās mācību gada uzsākšanai. Skolas zvans 1. septembrī, pateicoties skolotāju un pagasta ļaužu nesavtīgam darbam, atskanēs arī Mārcienas pamatskolā, kur neilgi pirms mācību gada sākuma izcēlās ugunsgrēks un aptuveni 450 kvadrātmetru platībā izdega jumts. Patlaban tiek klāts pagaidu jumts, kas vēlāk tiks aizstāts ar īstu jumta segumu, – uzsvēra Solvita Seržāne.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 01.09.2011.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA
AGRA VECKALNIŅA foto