Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru (VISC) veido jaunu kompetencēs balstītu izglītības standartu, kurā īpaši tiek akcentēta datorikas jautājumu apguve.
Lai aktualizētu datorikas prasmju apguves pilnveides nepieciešamību, no 2015. gada 1. septembra ir paredzēts piedāvāt skolām aprobācijai piecu datorikas apguves mācību programmu pilotprojektu dažādām klašu grupām ar atšķirīgu zināšanu un specializācijas līmeni.
Izglītības un zinātnes ministrijā notika preses konference, lai informētu par šo pilotprojektu un jauno piedāvājumu skolām. Preses konferencē piedalījās ministrijas valsts sekretāre Sanda Liepiņa, Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju asociācijas prezidente Signe Bāliņa, VISC vadītāja p. i. Agra Bērziņa, Valmieras sākumskolas direktors Artūrs Skrastiņš.