Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Piešķir lielākas Dzintara stipendijas

Redakcija

Autors • 28.08.2007.

Piešķir lielākas Dzintara stipendijas
Burtu lielums

„Stars" jau vairākkārt ir rakstījis par Dzintara stipendijas piešķiršanu Madonas Valsts (agrāk pilsētas) ģimnāzijas (MVĢ) absolventiem. Ar šo gadu ASV dzīvojošā Pauļa Dzintara atbalsts ģimnāzijas absolventiem ir pieaudzis.

Kā pastāstīja MVĢ direktore Vanda Maderniece, līdz šim ģimnāzijai katru gadu bija iespēja kādam no 12. klases absolventiem piešķirt Dzintara stipendiju, kas bija vienreizējs atbalsts Ls 375 apmērā.

– Šo stipendiju piešķiram skolēnam, kas ir labi mācījies, bijis aktīvs sabiedriskajā darbā un kam šāds atbalsts ir nepieciešams. Šogad jau ģimnāzijas padomē bijām nolēmuši, ka šo ikgadējo stipendiju piešķirsim Reinim Labzaram, bet šomēnes saņēmām paziņojumu, ka Dzintara kungs ir noformējis savu fondu pie Vītolu fonda un, sākot ar šo mācību gadu, viņš katru gadu absolventiem sniegs stipendiju Ls 1000 apmērā, kas tiek izmaksāta mācību gada laikā.
Paulis Dzintars, iepazīstoties ar situāciju, kāda ir ar šāgada stipendiātu, nolēma, ka Ls 1000 jāpiešķir arī Reinim Labzaram, – stāsta Vanda Maderniece.

Tā kā Ls 1000 stipendija tika piešķirta Reinim Labzaram, MVĢ bija jādomā, ko darīt ar Ls 375 lielo stipendiju. Ģimnāzijas valdei apspriežoties ar 12. klašu audzinātājiem, tika izraudzīts cits stipendiāts – Edgars Kaplers.
– Viņu izvēlējāmies tādēļ, ka sekmes atbilda kritērijiem stipendijas piešķiršanai. Edgars Kaplers arī visu mācību laiku cīnījās ar veselības problēmām, kas viņam apgrūtināja mācību vielas apguvi, taču, neraugoties uz to, viņš ar savu centību labi pabeidza 12. klasi, iestājās augstskolā. Arī Reiņa sekmes bija labas, un viņš ar panākumiem piedalījās zinātniski pētniecisko darbu (ZPD) konkursā. Viņa ZPD darba virziens bija saistīts ar Madonas pirmsskolas izglītības iestādēm, bet galvenokārt viņš sevi ir parādījis kā MVĢ skolēnu padomes aktīvistu, jo īpaši 10. un 11. klasē. Reinis Labzars ir arī aizstāvējis skolas intereses projektā "Bērniem draudzīga skola", piedalījies konferencē, uzstājies ar savu prezentāciju laikā, kad mums bija nepieciešamība prezentēt ģimnāziju.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 28.08.2007.

Autors: EGILS KAZAKEVIČS

 Foto no MVĢ arhīva 

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px