Pedagoģiskajā konferencē „Izglītības iestāde mūsdienu pasaulē", kas notika Cēsīs, piedalījās arī Ērgļu vidusskola.
Pasākuma rīkošanu veicināja izglītības iestāde „Radošuma pils", kas izveidota, lai apmācītu trenerus un dažādu nozaru pārstāvjus iedvesmoties no praksē balstītiem veiksmes stāstiem.
– „Radošuma pilī" apvienotie treneri dalās savos piemēros, kas palīdz veidoties personībām, palīdz izaugsmes veicināšanā, – uzsver „Radošuma pils" vadītāja Ieva Kimonte.
Pedagoģiskajā konferencē uzstājās treneri, kuru ikdienas darbs ir skolās vai augstskolās Rīgā, Valmierā, Ērgļos un citur. Ērgļu vidusskolā labās prakses veicējas ir direktore Inese Šaudiņa un skolotāja Inese Zlaugotne.
Kā atbalstīt radošuma attīstību skolēnos, lai viņi to varētu izmantot dažādās dzīves jomās? Cik radošam mūsdienās jābūt pedagogam – šo tēmu divās lekcijās iztirzāja Latvijas Kultūras koledžas Attīstības centra vadītājs Raimonds Ozols.
Viedokli, ka skolā vairāk jāmāca radošums, apstiprināja vai noliedza divas komandas. Vienā spēlēja Cēsu Valsts ģimnāzijas absolventi, otrā – „Radošuma pils" pārstāves, arī Ērgļu vidusskolas direktore Inese Šaudiņa. Prasmē izteikt viedokli, to argumentēt, kā arī uzdot pretējā viedokļa pārstāvjiem āķīgus jautājumus tika iesaistīti arī klausītāji. Auditorija kļuva par sarunu līdzdalībniekiem, ar aplausiem atbalstot vienu vai otru no izteiktajiem viedokļiem.
Pedagogu mācību dienas noslēgumā skolotāji saņēma apliecības par apgūtu mācību posmu.