23. oktobrī Ministru prezidents Ivars Godmanis, izglītības un zinātnes ministre Tatjana Koķe un Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) priekšsēdētāja Astrīda Harbaceviča (attēlā) parakstīja kopīgu vienošanos.
Tā paredz palielināt pedagogu atalgojumu Ls 70 apmērā par likmi ar 2009. gada 1. septembri, kā arī nosaka, ka valdība apņemas izglītības sistēmas sakārtošanas rezultātā rastos līdzekļus saglabāt Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) pārziņā pedagogu atalgojuma pilnveidei un palielināšanai.
Atalgojuma palielināšana ir īpaši svarīga bērnudārzu, vispārizglītojošo skolu un profesionālās izglītības iestāžu pedagogiem, jo šajās pakāpēs strādājošo atalgojums ir salīdzinoši zemāks.
Vienošanās nosaka, ka Ministru prezidents aicinās ministrijas, kuru pārziņā ir izglītības iestādes, līdzekļu ekonomijas ceļā rast finansējumu pedagogu darba samaksas paaugstināšanai atbilstoši valdības apstiprinātajam dokumentam „Pedagogu (izņemot pirmsskolas izglītības pedagogus, kas nav nodarbināti piecgadīgo un sešgadīgo bērnu sagatavošanā skolai) darba samaksas paaugstināšanas programma 2006.-2010. gadam".
Dokumenta noslēgumā noteikts, ka šīs vienošanās īstenošanas gadījumā LIZDA apņemas neveikt izglītībā strādājošo masveida protesta akcijas un ka LIZDA apņemas sekmēt pedagogu atbildību un darba kvalitātes paaugstināšanu līdz ar atalgojuma paaugstināšanu.
Autore: INESE ELSIŅA
Foto: Aivis Freidenfelds