19. jūnijā izglītības un zinātnes ministrs Vjačeslavs Dombrovskis tikās ar Katoļu baznīcas arhibīskapu Zbigņevu Stankeviču.
Tikšanās laikā ministrs un arhibīskaps apsprieda jautājumus par kristīgās mācības pasniegšanu vispārizglītojošajās skolās, kā arī par baznīcas dibināto skolu un augstskolu darbību.
Šobrīd vairākās skolās 1.-3. klašu skolēniem kā izvēles priekšmets tiek piedāvāta kristīgā mācība. Arhibīskaps apliecināja baznīcas ieinteresētību turpināt šo praksi un piedāvāt kristīgo mācību kā izvēles priekšmetu lielākam skolu skaitam. Viņš arī piedāvāja uzsākt diskusiju par kristīgās mācības programmu 4.-6. klašu skolēniem. Tā kā IZM strādā pie pamatskolas mācību satura standarta, ministrs un arhibīskaps vienojās, ka tradicionālo konfesiju pārstāvji piedalīsies darbā pie šī standarta.
Autore: INESE ELSIŅA