Centralizētos eksāmenus pirmie šogad, 22. maijā, sāka pildīt vidusskolēni.
Tā bija angļu valodas eksāmena rakstveida daļa. 23. maijā vidusskolēni turpināja apliecināt savas svešvalodu prasmes, savukārt devītklasniekiem bija pirmais pārbaudījums – eksāmens latviešu valodā.
Centralizēto eksāmenu norises kārtība šogad valstī ir tāda pati kā agrāk. Skolēnu darbus sūta labot uz Rīgu, vērtējums tiks paziņots jūlija sākumā.
Vidusskolēniem eksāmenu sesija šogad ilgs līdz 18. jūnijam, pēdējo pārbaudes darbu audzēkņi kārtos ķīmijā. Ne visus skolēnu darbus sūta labot uz Rīgu. Ir arī eksāmeni, kurus izvērtē skolas pedagogi.
Devīto klašu audzēkņiem jākārto četri eksāmeni, uzdevumus pēc to izpildes labo skolās. Pēdējais eksāmens – vēstures zināšanu pārbaude – 9. klašu skolēniem būs 7. jūnijā. Vairākumā skolu jūnija otrās nedēļas nogalē plānoti 9. klašu izlaidumi.
Autore: INESE ELSIŅA