Arī Ērgļu novadā, gatavojoties nākamajam mācību gadam, izglītības jomā notiks pārmaiņas.
Ērgļu novada dome ir nolēmusi veikt Jāņa Zālīša Sausnējas pamatskolas reorganizāciju – likvidēt Ērgļu novada pašvaldības iestādi – Jāņa Zālīša Sausnējas pamatskola, pievienojot Ērgļu novada izglītības iestādei – Ērgļu vidusskola, izveidojot teritoriālo struktūrvienību izglītības programmas īstenošanas vietu, kuras adrese ir „Rīti", Sausnējas pagasts, Ērgļu novads.
Šādu lēmumu Ērgļu novada dome pieņēma, lai nodrošinātu pašvaldības finanšu līdzekļu racionālu un efektīvu izmantošanu un izveidotu optimālu un kvalitatīvu izglītības sistēmu Ērgļu novadā. Lūdzu Jāņa Zālīša Sausnējas pamatskolas direktoru Andri Dombrovski komentēt pieņemto lēmumu.
– Lai mūsu skolu varētu pārveidot par Ērgļu vidusskolas teritoriālo struktūrvienību, tā, kā mums skaidroja, vispirms ir jāreorganizē un jāslēdz. Process jau notiek: domes lēmums tiek saskaņots Izglītības ministrijā, kā arī izstrādāts darbības plāns pārejas periodā, kā notiks reorganizācija. Ar 1. augustu Sausnējas pamatskola kļūs par teritoriālo struktūrvienību izglītības programmas īstenošanas vietu. Līdzīgi pamatskolas tiek pārveidotas daudzviet Latvijā, tās, kā, piemēram, Mazozolos, Odzienā un citur, kļūst par lielāku skolu filiālēm, – situāciju raksturoja skolas direktors.
Viņš atzina, ka mazā skolēnu skaita dēļ šāds risinājums ir neizbēgams.
– Arī nupat „Starā" attiecībā uz Madonas novada domes pieņemto lēmumu par Mārcienas sākumskolas slēgšanu lasīju, ka turpmāk pašvaldības atbilstīgi Ministru kabineta noteikumiem vairs nevarēs pārdalīt valsts mērķdotāciju pedagogu darba samaksai savu novadu mazajām skolām. Patlaban Sausnējas pamatskolā mācās 32 skolēni, bet bērnudārzu, kas darbojas skolas ēkā, apmeklē 23 bērni. Ir notikusi gan skolas darbinieku sanāksme, gan esam tikušies ar skolēnu vecākiem un skaidrojuši novada domes pieņemto lēmumu. Vecāki vēlējās, lai pārejas periods būtu garāks, kad iesāktās mācības līdz 9. klasei ieskaitot varētu pabeigt tagadējie 7. un 8. klases skolēni jeb šo mācību gadu mēs pabeigtu ar pilnu klašu komplektu, savukārt nākamajā gadā nebūtu 7. klases, vēl pēc gada – 8. klases un pēc tam arī 9. klases, bet pēc tam paliktu tikai sešas klases, līdz ar to pāreja nenotiktu vienā mācību gadā, bet pakāpeniski. Katrā ziņā patlaban tādas ir ieceres, taču dzīve rādīs, kā tās īstenosies, – akcentēja Andris Dombrovskis.
16.03.2018.