Lai uzlabotu situāciju medicīnas cilvēkresursu jomā un līdz ar to palielinātu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību iedzīvotājiem, 2016./2017. studiju gadā par valsts līdzekļiem apmācīs vēl 30 rezidentus, kopumā ļaujot tālākizglītību bez maksas apgūt 230 jaunajiem ārstiem, liecina Veselības ministrijas informācija.
– Līdz ar to šogad ievērojami palielinās valsts pamatstudiju beidzējiem pieejamās rezidentūras vietas, kas ir būtiski sektoros, kuros ir speciālistu trūkums. Papildu piešķirtās 30 rezidentu vietas tiks sadalītas šādās specialitātēs: ģimenes (vispārējās prakses) ārsts – 20 vietas, anesteziologs, reanimatologs – 4 vietas, bērnu ķirurgs – 2 vietas, onkologs ķīmijterapeits – 2 vietas, ķirurgs – 1 vieta, mutes, sejas un žokļu ķirurgs – 1 vieta. Visas iepriekšminētās specialitātes ir pamatspecialitātes, uz kurām var pretendēt personas, kas ir ieguvušas ārsta grādu, – informē Veselības ministrijas Agnese Gusarova.
– Nākamā gada laikā mēs mērķtiecīgi virzīsimies, lai pildītu apņemšanās, kas iezīmētas valdības rīcības plānā veselības nozarei, īpašu uzmanību veltot cilvēkresursu jomai, jo jāsaprot, ka speciālistu pieejamība ir galvenais uzdevums, kas jārisina jau tuvākajā laikā, – uzsver veselības ministre Anda Čakša.