Lai „Covid-19" saslimstības dēļ Latvijas valdībai nebūtu jāpieņem tik galēji lēmumi, ka jāaizliedz publiskie pasākumi, jāslēdz kafejnīcas, mācību iestādēs jāpāriet tikai uz attālinātām mācībām, tā turpina ieviest dažādus ierobežojumus.
27. oktobrī Ministru kabinets pieņēma lēmumu, ka skolēniem no 7. līdz 12. klasei attālinātās mācības tiek pagarinātas līdz 15. novembrim. Kā skaidroja epidemiologs Jurijs Perevoščikovs, skolas ir lielākā koronavīrusa izplatības riska zona. Pēdējā nedēļā augsta saslimstība bijusi tieši pusaudžiem vecumā no 13 līdz 19 gadiem – četras reizes lielāka nekā bērnudārza audzēkņiem.
Atgādināšu, ka, noslēdzoties skolēnu rudens brīvdienām, no 26. oktobra mācības klātienē tiek īstenotas vispārizglītojošo skolu 1.-6. klasēm. Tomēr 27. oktobrī valdībā tika izskatīta arī iespēja vecākiem pašiem lemt par to, vai bērnu mācīt klātienē vai attālināti. Pagaidām šis jautājums ir diskusijas stadijā.
Augstskolām daļēji attālināti būs jāstrādā līdz pat gada beigām – lekcijām jānotiek attālināti, praktiskās nodarbības var notikt klātienē.
No šodienas, 30. oktobra, privātos pasākumos gan iekštelpās, gan ārpus telpām drīkstēs vienkopus pulcēties ne vairāk kā 10 cilvēku. Publiskos pasākumos kopā drīkstēs būt ne vairāk kā 300 cilvēku gan iekštelpās, gan ārpus telpām.
30.10.2020.