Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Novada skolu saime uzsāk jauno mācību gadu

INESE ELSIŅA

Autors • 01.09.2025.

Novada skolu saime uzsāk jauno mācību gadu
Burtu lielums

Vakar, 1. septembrī, Madonas novada un visas Latvijas izglītības iestādes ar svinīgiem pasākumiem tradicionāli uzsāka jauno mācību gadu. Pasākumu laikā skolēnus un viņu ģimenes uzrunāja gan skolu direktori, gan pašvaldības pārstāvji, vēlot veiksmi un neatlaidību mācībās.

Svinības papildināja Latvijas valsts himnas dziedāšana, muzikāli priekšnesumi un radoši sveicieni, ko sagatavoja paši skolēni, lai radītu sirsnīgu un iedvesmojošu noskaņu jaunajam sākumam. Tāpat simboliski tika iezvanīts zvaniņš uz skolas 2025./2026. mācību gada daudzsološo ritmu.
Madonā, Saieta laukumā šai dienā pulcējās Madonas pilsētas vidusskolas skolēni, skolotāji un bērnu vecāki. Skolas direktore Arnita Krīgere akcentēja, ka 1. septembris ir vienīgais laiks gadā, kad skolas saime un tās atbalstītāji kopā pulcējas tik ļoti kuplā skaitā: – Sveicu visus ar jaunu sākumu, jaunu turpinājumu, ar jaunu apņemšanos un jauniem mērķiem! 1. septembris visai Madonas pilsētas vidusskolas kuplajai saimei ir īpaša diena, jo tikai 1. septembrī mēs sanākam visi kopā. Šajā mācību gadā tie esam vairāk nekā viens tūkstotis skolēnu, vairāk nekā viens simts pedagogu un tehnisko darbinieku. Šis brīdis ir būtisks mums visiem, jo redzot vienam otru, sajūtot viens otra plecu, saprotam, ka mūsos ir kopīgs spēks un vēlme būt vienoti kopā. Būt savstarpējā sapratnē, atbalstā un drošībā. Gluži tāpat kā aizvadītajos skolēnu dziesmu un deju svētkos, kuru atskaņas šodien baudīsim ar skolas kora un deju kolektīva sniegumu. Paldies par sniegto patriotisma devu, par lepnumu uz savu skolu, novadu un Latviju, ko jūs šajos svētkos paudāt!
Būt kopā bija direktores vēlējums un aicinājums jaunajā mācību gadā: – It kā vienkārši, bet katram pie tā jāpieliek nedaudz pūles, vēlmi un gribu, lai mūsu skolā visiem kopā mums būtu labi. Lai katrs skolēns te justos gaidīts, saprasts, atbalstīts un ievērots. Būt kopā nozīmē atbalstu ne tikai priekos, bet arī tajos brīžos, kad sāp un ir grūti. Būt kopā, kad redzi, ka notiks pāri darījums un to apturēt. Tikai tā visi veidosim skolas vidi par drošu un patīkamu ikvienam.
Novada pašvaldības vārdā visus sveica domes priekšsēdētāja vietnieks izglītības, uzņēmējdarbības un civilās aizsardzības jomā – Māris Justs. Viņš Zinību dienā sveica pedagogus, kas atgriezušies no atvaļinājuma un savas zināšanas dāvās skolēniem, tāpat sveica bērnus un jauniešus pēc brīvdienām: – Jūs atkal esat kopā, un jums mirdz acis, lai varētu skolā iegūt ko jaunu. Vislielākie sveicieni pirmklasniekiem, kas sāk patstāvīgās mācību gaitas vietā, kur neļaus vairs pusdienas pagulēt, bet būs jāmēģina koncentrēties un savu uzmanību noturēt visu dienu. Būs labi, jo tie, kas tagad ir divpadsmitie, kādreiz tāpat bija 1. klasē… Jā, vislielākie sveicieni divpadsmitajiem, kuriem šis būs atskaites periods, kad noslēgumā jau ar skolas atestātu varēsiet doties tālāk dzīvē.
Skolas padomes vārdā skolēnus, skolotājus, skolas personālu un audzēkņu vecākus uzrunāja Romāns Hačatrjans. Viņš novēlēja skolēniem iemācīties izbaudīt mācību procesu, baudīt savstarpējās draudzības saites un pielikt maksimālu piepūli, lai sasniegtu augstus mācību darba rezultātus. Skolotājiem un vecākiem padomes pārstāvis vēlēja izprast jauno paaudzi, kas ir krietni citādāka, kas domā citādāk, savukārt skolēniem vērts pieņemt un saprast vecāku un vecvecāku paaudzi, lai cieņpilnā gaisotnē izglītības jomā varētu virzīties uz sasniegumiem patīkamā, saprotošā vidē.
– Sveicu jaunā mācību gada sākumā, kad vasaras brīvlaika brīvība pārtop jaunā aktīvas darbības posmā, jaunu zināšanu un atklājumu ceļā, – pāris stundas vēlāk pie Madonas Valsts ģimnāzijas teica šīs skolas direktore Vanda Maderniece. – Katrs 1. septembris ir kā jauna grāmata, kurā varam rakstīt savu stāstu ar saviem mērķiem, iespējām un sasniegumiem. Ja atceramies aizvadīto darba posmu, gandrīz katram no mums bija palielināta darba slodze, tik plaši pārstāvot Madonas Valsts ģimnāziju skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos. Arī ar panākumiem startējot skolēnu mācību uzņēmumu starptautiskā konkursā Grieķijā un pārvedot zelta medaļu starptautiskajā angļu valodas olimpiādē, kura norisinājās Rumānijā. Jaunajā mācību gadā Madonas Valsts ģimnāzijas trīs skolnieces izvēlējušās vienu gadu dzīvot un izglītošanos turpināt mācības apmaiņas programmā Amerikas Savienotajās Valstīs. Un vēl – mūsu jaunais mācību gads būs Madonas pilsētas simtgades zīmē. Turklāt ne tikai pilsētai svinēsim simts gadus, arī Madonas Valsts ģimnāzijas ēkai apritēs simts. Ņemot vērā to, ka apkārtējās izglītības iestādēs norisinās reorganizācijas tendence, Madonas Valsts ģimnāzijā ik gadu skolēnu skaits palielinās. Šo mācību gadu skola iesāk ar 356 skolēniem 16 klašu komplektos. Direktore īpaši sveica skolēnus, kuri uz Valsts ģimnāziju ir pārnākuši no citām mācību iestādēm, tāpat 7. klašu audzēkņus, 10. klašu skolēnus un, protams, 12. klašu jauniešus, kuri šajā mācību gadā noslēgs ļoti būtisku savas izglītošanās posmu.
Jāpiebilst, ka mācību gads sācies arī profesionālās ievirzes izglītības iestādēs, novada mākslas un mūzikas skolās, sporta skolā, Madonas Bērnu un jauniešu centrā.

02.09.2025.

Foto – AGRIS VECKALNIŅŠ

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px