Aprīļa izskaņā Madonas pilsētas vidusskolas Skolēnu dome aicināja 5.-8. un 9.-12. klašu skolēnus, lai sveiktu aktīvistus un noskaidrotu, kurš iegūs titulu „Gada skolēns 2019".
Pasākums Madonas pilsētas vidusskolā notiek jau vairākus gadus. Tāpat kā iepriekš, arī šoreiz vispirms tika sveikti 5.-8. klašu skolēni. Gada klase pamatskolā šogad ir 5.a klase, jo, kā uzsvēra skolotāja Dace Frīdvalde, šī klase bijusi aktīvāka, radošāka, draudzīgāka un vienotāka. Madonas pilsētas vidusskolas direktore Inese Strode sveica audzēkņus, kuri ir guvuši panākumus valsts nozīmes olimpiādēs, kā arī starpnovadu mācību priekšmetu olimpiādēs, un atgādināja, ka Ziemassvētkos tiek pasniegtas zelta un sudraba liecības, bet pavasarī, kad mācību gads tuvojas izskaņai, tiek godināti tie skolēni, kuriem mācību olimpiādēs un dažādos konkursos ir veicies vislabāk.
– Madonas pilsētas vidusskolā mācās tūkstoš divi audzēkņi, un katram no viņiem ir bijusi iespēja iesaistīties gan konkursos, olimpiādēs, gan erudīcijas un sporta pasākumos. Šodien godinām tos skolēnus, kuri Madonas pilsētas vidusskolas vārdu nesuši tālāk valsts un starpnovadu līmenī. Skolas kolektīvs lepojas ar katru no viņiem, – uzsvēra Inese Strode.
Aktīvākie, radošākie un čaklākie skolēni tika sveikti vairākās nominācijās. Šogad nomināciju „Čaklās rokas" ieguva Kristīne Ceiča, Skrides fonda balvu „Gada aktīvists" saņēma Mārcis Šķēls, bet par „Gada skolēnu 2019" pamatskolā kļuva 5. klases skolniece Paula Madžule.
Pagājušajā gadā šo titulu ieguva Sintija Beitāne, un, sveicot šā gada titula ieguvēju, viņa teica: – Pretendente šajā nominācijā esmu bijusi divas reizes. Lai gan pirmajā gadā neieguvu šo titulu, tas nenozīmēja, ka es apstāšos, necentīšos citus iepriecināt ar dažādiem pasākumiem un uzlabot skolas dzīvi.
Arī 9.-12. klašu skolēni tika sveikti dažādās nominācijās. Inese Strode un Lidija Butlere sveica olimpiāžu uzvarētājus. 12.ab klase, kas sekmju izaugsmē ir parādījusi vislielākos un labākos sasniegumus, ieguva titulu „Gada klase 2019". Savukārt par nomināciju „Pēdas novadā" Rudīte Zauska sacīja: – Ir sapņi, no kuriem negribas pamosties, jo tos var aizmirst. „Pēdas novadā" ir viens no sapņiem, ko baidies pazaudēt. Lai cik zīmīgi, bet vidusskolas 13 klases uz valsts simtgades svētkiem izlozēja katra savu Madonas novada pagastu un rudenī filmēja, pētīja, montēja un veidoja filmas konkursam. Tās noskatījās pazīstami režisori no tehnoloģiju centra „Divas Annas". Viņu vērtējumā labākā filma bija „Sarkaņi", ko veidoja 11.a klase un Kristiāna Pamše, Pēteris Grants, Jānis Leitāns, Zane Vāveriņa un Laura Meldere. Savukārt Aivis Reinis tika atzīts par labāko operatoru, veidojot filmu par Ošupi. Vajag sapņot, un sapņi piepildīsies!
Par „Gada čaklajām rokām" šogad kļuva Dagnija Dreika, „Gada aktīvista" titulu saņēma Kārlis Gailums, bet skolas mārketinga konkursa uzvarētāji ir Karlīna Putniņa un Kārlis Gailums.
– Pirms gada es stāvēju uz šīs skatuves un ieguvu „Gada skolēna" titulu, kas nenoliedzami sniedza fantastiskas izjūtas. Katram no nominantiem ir jābūt gandarītam un jālepojas, ka skolēni un skolotāji ir pamanījuši un novērtējuši panākumus un sasniegumus šajā mācību gadā, – pirms „Gada skolēna" titula ieguvēja nosaukšanas sacīja Kristers Krīgers. Šogad šo titulu ieguva Karlīna Putniņa, kas, saņemot apbalvojumu, atklāja:
– Pagājušajā gadā ieguvu nomināciju „Čaklās rokas". Un tieši tāpat kā šogad, nespēju noticēt, ka esmu ieguvusi kādu titulu. Lai gan tituli man nav pats nozīmīgākais, esmu pateicīga, ka mans darbs un viss, ko daru skolā, tiek novērtēts.
Pasākuma izskaņā Skolēnu domes vadītājs Andis Poļaks pastāstīja: – Skolēnu dome aktīvi strādāja, lai būtu šāds pasākums. Un jāatzīst, ka tas ir izdevies. Tas nebūtu noticis, ja šogad mums nebūtu atbalstītāju – lielisku cilvēku un uzņēmumu. Pēc pasākuma es jutos nostalģiski. Lai gan nekas vēl nav beidzies, šķiet, ka ir beigu sākums. Priecājos un lepojos no visas sirds par šajos gados paveikto, par katru „Gada skolēna" nominantu un viņu sasniegumiem. Tituli varbūt ne vienmēr ir svarīgi, bet darba novērtējums motivē darīt arvien vairāk un tiekties tālāk. Priecājos, ka mūsu vidū ir tik daudz aktīvu un darbīgu jauniešu, kas iesaistās visos pasākumos. Aktīvie cilvēki ir aktīvi visur.
8.05.2019.