Jaunā mācību gada pirmā skolas diena Ļaudonā ir atnākusi nedaudz savādāk, nekā citus gadus. Uzposušies skolēni un ziedi to rokās ir jau ierasta aina, taču 3. septembrī durvis vērusī Ļaudonas vidusskola turpmāk nesīs dzejnieka Andreja Eglīša vārdu.
Iniciatīva mācību iestādi saistīt ar ļaudonieti, izcilo dzejnieku Andreju Eglīti nāca gan no pagasta iedzīvotājiem, gan vidusskolas darbiniekiem, un 29. jūnija sēdē nosaukuma maiņu atbalstīja arī Madonas novada pašvaldības dome.
Ievērojamais notikums 3. septembrī līdztekus skolas un pagasta pārvaldes pārstāvjiem bija pulcējis arī plašāku viesu skaitu, tostarp Saeimas deputāti Ingūnu Rībenu, Madonas novada pašvaldības domes priekšsēdētāju Andreju Ceļapīteru un Andreja Eglīša Latviešu Nacionālā fonda valdes priekšsēdētāju Māru Strautmani.
Andreja Eglīša Ļaudonas vidusskolas direktors Guntis Lazda, sveicot skolēnus un citus klātesošos, pauda cerību, ka gan pagastam, gan vidusskolai ir laba nākotnes perspektīva.
– Varu droši apgalvot, ka lauki tuvākajā nākotnē būs tā vieta, kur aizvien vairāk ģimeņu ar vienu vai vairākiem bērniem vēlēsies dzīvot un strādāt. Ja pagastā būs gaiša, labi nodrošināta vidusskola, kurā bērni varēs saņemt kvalitatīvu un konkurētspējīgu izglītību, tas būs papildu faktors, lai cilvēki vēlētos dzīvot Ļaudonā. Mēs vēlamies un varam būt šāda skola, tādēļ jaunajā mācību gadā novēlu: skolotājiem – degsmi un profesionālo gandarījumu, skolēniem – zinātkāri un izturību, bet vecākiem – spēku un veselību, – svinīgajā uzrunā vēlēja Guntis Lazda.
Viņš arī norādīja, ka šogad vidusskolā darbu uzsāks trīs jauni skolotāji.
Mājturību un tehnoloģijas pasniegs Ilmārs Aizupietis, sporta stundas vadīs Anita Kidala, bet fiziku mācīs Jānis Dārziņš.
Vidusskolas direktora vēlējumiem pievienojās arī Ļaudonas pagasta pārvaldes vadītāja Ilze Dreimane.
– Šajā brīdī vietā ir Andreja Eglīša vārdi par savstarpēju cieņu un cilvēcisku mīlestību. Tādu mīlestību, kur roka roku rokā tur, – veiksmīgu mācību gadu vēlot, skolēnus uzrunāja Ilze Dreimane.
Andrejs Ceļapīters, uzrunājot klātesošos, uzmanību vērsa uz to, ka 12. klases skolēniem, kas skolas laukumā ieveda pirmklasniekus, pie katras rokas bija pa bērnam.
– Tas, ka pirmklasnieku ir vairāk, nekā to, kas šogad skolu absolvēs, ir laba zīme gan Ļaudonas pagastam, gan vidusskolai, jo diemžēl ne visos pagastos ir šāda situācija, – atzina Andrejs Ceļapīters.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 04.09.2012.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
AGRA VECKALNIŅA foto