26. martā 12. klašu skolēni uzsāka kārtot centralizēto eksāmenu angļu valodā, kas pirmo gadu notika pavasara brīvlaikā un turpinājās vēl divas dienas.
Brīvlaiks divpadsmitajiem pārnests par nedēļu vēlāk kā līdz šim, tāpēc pavasara atpūta jauniešiem piešķirta šonedēļ.
Lai gan eksāmens tika kārtots ātrāk, tas nenozīmē, ka arī zināšanu pārbaudes rezultāti būs zināmi agrāk. Tos skolēni uzzinās līdz ar sertifikātu izsniegšanu 5. jūlijā. Līdz jūnija sākumam eksāmena darbus sašķiros un sakārtos, pārbaudīs kodus un izlabos tās eksāmena daļas, kuras vērtē dators. Lielākais darbs apmēram 150 skolotājiem no visas Latvijas, kuri iesaistīsies darbu labošanā, gaidāms jūnijā, labojot eksāmena ceturto daļu.
Kopumā centralizēto angļu valodas eksāmenu šogad kārtoja 19 000 skolēnu, starp viņiem arī 73 Madonas Valsts ģimnāzijas divpadsmitie, kam priekšmeta skolotāja ir Ārija Fārte, Sandra Sinele vai Diāna Vaidote.
Otrdien skolēni kārtoja angļu valodas eksāmena rakstisko un klausīšanās daļu, trešdien – mutisko. Skolās, kur audzēkņu ir vairāk, kā tas ir Madonas Valsts ģimnāzijā, runāšanas daļa tika kārtota arī ceturtdien.
– Angļu valodas eksāmens kopumā nebija pārāk sarežģīts, – laikrakstam atzina uzrunātie skolēni. Audzēkņi dažādi uztvēra faktu, ka pārbaudījums ielikts daudz agrāk nekā parasti.
– Es, piemēram, neredzu tam spilgtu negatīvo pusi, – atklāja Madonas Valsts ģimnāzijas 12.a klases audzēknis Rinalds Kočāns. – Citi pārmet, ka nebija pietiekami daudz laika sagatavoties, bet mēs taču angļu valodu mācāmies kopš 3. klases. Domāju, ka pavasara brīvlaikā varētu kārtot arī centralizēto eksāmenu latviešu valodā. Galu galā dzimto valodu skolā mācāmies divpadsmit gadu, un tas nav eksaktais priekšmets, kā fizika un ķīmija, kur eksāmenam jāgatavojas papildus. Maijā varēsim koncentrēties matemātikai un tie, kas kārtos eksāmenu bioloģijā vai ķīmijā, varēs gatavoties tam.
Jautāts par priekšmeta skolotāju, jaunietis atklāja, ka viņam trīs gadus svešvalodu mācīja Sandra Sinele, pamatus svešvalodā savukārt ielika Lubānas vidusskolas angļu valodas skolotāja Anita Tropa. „Par skolotājām neko sliktu teikt nevaru, viss atkarīgs no disciplīnas un audzēkņu attieksmes. Beidzot 9. klasi, sekmes angļu valodā man bija ļoti labas, vidusskolas laikā esmu nedaudz palaidies."
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 03.04.2013.
Autore: INESE ELSIŅA
AGRA VECKALNIŅA foto