Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

„Nekas jau nebeidzas”

EGILS KAZAKEVIČS

Autors • 12.06.2017.

„Nekas jau nebeidzas”
Burtu lielums

Aizvadītās nedēļas nogale daudzviet Latvijā gan tiešā, gan pārnestā nozīmē bija karstākais izlaidumu laiks. Madonas pilsētas 2. vidusskolai, ko skolēni absolvēja jau 62. reizi, šis izlaidumu laiks ir īpašāks nekā citkārt, jo, īstenojoties Madonas pilsētas skolu reorganizācijas plānam, vidusskola mainīs gan nosaukumu, gan atrašanās vietu.

Madonas pilsētas 2. vidusskolu šogad absolvē 19 devītklasnieki un 24 divpadsmitās klases skolēni. Kā laikrakstam pastāstīja Madonas pilsētas 2. vidusskolas direktora vietniece audzināšanas darbā Lilija Mozga, pusei skolēnu liecībā ir labs un teicams vērtējums.
– Vienai no 9. klases absolventiem – Līvai Idresalai – ir zelta liecība, un ir arī sudraba liecības, tai skatā Kristapam Iļčukovam, kas vēlas studēt medicīnu, jo viņa sapnis ir kļūt par ķirurgu. Aptuveni puse skolēnu vēlas turpināt mācības pilsētas vidusskolā, bet pārējie domā par profesijas ieguvi un iestāšanos kādā no koledžām. Protams, vēl laiks ir un kādam no absolventiem domas vēl var mainīties. Iespējams, kādam korekcijas sākotnējos plānos ieviesa arī skolu reorganizācija, – norādīja Lilija Mozga.
12. klases absolventu vidū labinieki kopskaitā bijuši astoņi, savukārt Katrīna Mihova vidusskolu absolvē ar zelta liecību. Viņa arī saņems Pateicības rakstu no Ministru prezidenta.
– Atestātu 12. klases absolventi saņems 29. jūnijā, kad pienāks centralizēto eksāmenu rezultāti. Izlaidumā skolēni saņēma Madonas pilsētas 2. vidusskolas absolventa sertifikātu, kas ir skolas iekšējs dokuments. Manā skatījumā, vidusskolas izlaiduma jēga ir nedaudz pazaudēta, jo kādreiz izlaidumā tika pasniegts arī atestāts un līdz ar to tu skaitījies pilnvērtīgs absolvents, šobrīd diemžēl tā vairs nav, – atzina direktora vietniece audzināšanas darbā.
Izlaidumos skanēja arī atvadu, pateicības un motivācijas vārdi, kurus viens otram veltīja gan skolēni, gan viņu vecāki, gan pedagogi. Vecāki atminējās, kā bērnus pirmajā klasē, vēl mazus un bailīgus, pie rokas veduši uz skolu, un nu ir pienācis brīdis, kad viņi jau lieli, zinības apguvuši, skolu pamet. Savukārt skolēni pateicās gan vecākiem, gan pedagogiem par pacietību, laiku un pūlēm, kas veltīti, lai viņu skolas gaitas būtu pēc iespējas pozitīvākas.
– Izlaidumā, uzrunājot 9. klases skolēnus, aicināju viņus nekādā gadījumā neapstāties un iet apņēmīgi uz priekšu pretim savam mērķim, nebaidoties no grūtībām. Tās noteikti būs, taču grūtības cilvēku tikai norūda un padara stiprāku. Savukārt 12. klases absolventus mudināju nezaudēt māju izjūtu un lai viņi reiz, kā baltie stārķi, šeit atgrieztos, lai vai kādā pasaules malā dzīve tos būtu aizvedusi. Lai vītu šeit savas ligzdas, dibinātu stipras ģimenes un piepildītu Latvijas skolas ar bērnu čalām. Šo māju izjūtu viņiem palīdzēs nodrošināt vecāki, kuri vienmēr gaidīs savus bērnus atgriežamies, – uzsvēra Lilija Mozga.
Viņa piebilda, ka skolēnu izlaidums un arī skolas reorganizācija, kuras iznākums vēl nav zināms, nav beigas nedz skolēniem, nedz pašai skolai ar tās kolektīvu.
– Žetonvakarā 12. klases skolēni dziedāja dziesmu „Nekas jau nebeidzas". Skanot aplausiem, lūdzām viņus to atkārtot. Viņi solīja, ka to darīs izlaidumā. Un izlaiduma beigās šī dziesma arī izskanēja. Tā arī tas ir – nekas jau nebeidzas. Ir noiets noteikts posms, taču dzīve turpinās, un, kā jau uzrunā teicu 9. klases skolēniem, šķēršļi un grūtības mūs tikai dara spēcīgākus, – pauda direktora vietniece audzināšanas darbā.

13.06.2017.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px