10 gadu – kādam tas ir daudz, kādam šāds laiks paskrien vēja spārniem. Madonas Valsts ģimnāzijai (MVĢ) tā bijusi pirmā darba desmitgade, kuras laikā sperti svarīgi soļi uz priekšu tās attīstībā, izveidots spēcīgs pedagogu kolektīvs, kā arī tālākajām dzīves gaitām prasmīgi sagatavoti 808 absolventi.
1. novembris iesākās ar atvērto durvju dienu MVĢ absolventiem, kad ikviens varēja atkal ieiet savā kādreizējā klasē, pie saviem skolotājiem, un parunāties. Tam sekoja gājiens „Ģimnāzista ceļš", kura, kā skaidroja MVĢ direktore Vanda Maderniece, ideja bijusi parādīt absolventiem mūsdienu skolēna ikdienā veicamo ceļu: – MVĢ skolēniem jāizstaigā vairākas ēkas, lai nokļūtu uz nodarbībām, jo telpas mācību procesam izmantojam vairākās ēkās. To esam nosaukuši par ģimnāzista ceļu. Ir absolventi, kuri pabeidza skolu, kad vēl nebija uzbūvēta sporta halle vai mūzikas stundas vēl nenotika mūzikas skolā, tāpēc gribējām to visu viņiem parādīt.
Gājiens mūs veda uz sporta halli, Madonas pilsētas 1. vidusskolu, mūzikas skolu, kultūras namu, kinoteātri „Vidzeme", mūsu Raiņa ielas telpām, kā arī ēku Saieta laukumā 1 un laukumu, ko reizēm izmantojam pasākumiem. Atgriezāmies pie skolas, noslēdzot gājienu ar balonu salūtu.
Lai gan salidojums tika rīkots piektdienā, kad vairumam kādreizējo skolēnu jābūt augstskolās vai darbā, atsaucība gan uz tikšanos ar skolotājiem, gan gājienu bijusi gana liela. Kopumā salidojumā savu dalību reģistrēja 231 absolvents.
– Turklāt manījām vairākus absolventus, kas netika piereģistrējušies vai nebija paspējuši uz svinīgo pasākumu, bet vakara gaitā mums pievienojās, – piebilda Vanda Maderniece.
To, ka ļoti gribas atkal pabūt skolā, satikt savus skolotājus un kādreizējos klasesbiedrus, apliecināja katrs uzrunātais absolvents. 2004./2005. izlaiduma gada absolvents Jānis Bergmanis atzina: – Gribas atkal ieiet skolā, atcerēties to laiku, jo tas, protams, bija skaists. Ar draugiem joprojām uzturam kontaktus, esam labās attiecībās, un arī uz salidojumu klasesbiedrene Anda Gotlaufa mūs visus uzrunāja, informēja, tāpēc diezgan kuplā skaitā esam šeit. Interesē uzzināt, kā katram klājas, kādas pārmaiņas nesuši šie gadi, jo iepriekšējā – 5 gadu – salidojumā sanāca būt tikai garām skrienot, turklāt tolaik visi vēl pārsvarā bijām studenti.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 06.11.2013.
Autore: LAURA KOVTUNA
OĻĢERTA SKUJAS foto