Lubānas apvienības pārvaldes pirmsskolas izglītības iestādes “Rūķīši” izglītojamie jauno mācību gadu iesākuši sparīgi — mazie gan iesaistās dažādos projektos, gan piedalās izglītojošās nodarbībās. Galvenais mērķis tam visam ir veicināt mazo ķiparu izglītošanu un pilnveidi.
– Septembris iesākās ar iepazīšanās dienu un vecākā grupiņa "Taurenīši" devās uz skolu sveikt pirmo klasi. Kā tradīcija katrā 1. septembrī mums ir saldējuma ēšana. Piedāvājam saviem audzēkņiem divas interešu programmas – tautiskās dejas un maksas pulciņu – biodejas "No pumpura par ziedu", ko vada Lidija Mičule. Sadarbojoties ar izglītojamā vecmammu, "Kāpēcīšu" grupā notiek angļu valodas apmācība. Vēl esam iesaistījušies projektā, kura mērķis ir mainīt bērnu uzvedību, un tajā piedalās gan izglītojamie, gan viņu vecāki, gan arī pedagogi, savstarpēji sadarbojoties. Septembris ir arī mēnesis, kad svinam Tēva dienu, arī "Rūķīšos" katrai grupai bija gan individuāli veidoti apsveikumi, gan pasākumi šīs dienas ietvaros. Miķeļdienu šogad atzīmējām, sportojot ārā un veidojot mandalas no dabas veltēm, un piedalījāmies ar mandalu fotogrāfijām žurnāla "Pūcīte" konkursā. Savukārt oktobris "Rūķīšos" bija labo darbu mēnesis. Darījām labu gan Madonas slimnīcas bērnu nodaļai, gan sagādājām barību dzīvnieku patversmēm Madonas novadā, kuru novembrī nogādāsim patversmēm. Esam iesaistījušies arī akcijā "Tīrai Latvijai", vācot makulatūru. "Zīļuku" grupa piedalās "Cūkmena detektīvos", pildot dažādus uzdevumus, – ar rosīgo "Rūķīšu" ikdienu iepazīstina iestādes vadītāja Ina Gutāne.
Rudens ir laiks, kad liela daļa mācīšanas procesu notiek ārā reālā vidē, un gan septembrī, gan oktobrī tika organizēti pārgājieni un talka. Tās laikā sētniecēm tika palīdzēts uzkopt apkārtni. 23. oktobris bija "Rūķīšu" dzimšanas diena – iestāde atzīmēja 44. jubileju.
– Šogad nolēmām bērnus pārsteigt ar ārējām pārvērtībām un našķiem, bet lielo svinēšanu organizēsim nākamajā gadā, kad mums paliks 45 gadi. Viena no mūsu šī gada izglītības prioritātēm ir pedagogu un vecāku mērķtiecīga sadarbība izglītojamo valodas darbības attīstībai fiziski aktīvā un izzinošā vidē. Tā pamatā grupiņās notiek dzejoļu konkursi, un labākie jeb veiksmīgākie tiks izvirzīti uz 17. novembrī plānoto Latvijas dzimšanas dienai par godu veltīto koncertu, – stāsta Ina Gutāne.
Katru gadu bērnudārzā mācību temata ietvaros notiek maizītes cepšana, ikreiz piedaloties citai grupiņai. Izņēmums nebija arī šis gads. Tāpat mazie iesaistījušies eTwinning projektā "Veselīgais našķis". Tas ir nacionālais projekts un tā sadarbības partneri ir no Dzelzavas, Degumniekiem un Aglonas pirmsskolas izglītības iestādēm.
Šogad "Rūķīšos" ir nokomplektētas četras grupiņas un patlaban iestādi apmeklē 73 bērni. 19. oktobrī bērnudārzu apmeklēja gan deputāti, gan novada domes pārstāvji, pārbaudot gan dokumentāciju, gan apskatot pašu iestādi. Ina Gutāne uzsver, ka pats galvenais esot iestādes drošība, un aktuāla tēma ir sēta, kas nepieciešama apkārt ēkai, kā arī ārējā fasāde. Iestādes vadītāja cer, ka izdosies veiksmīgi realizēt bērnudārza siltināšanas projektu, kas ne tikai ļaus ēkai izskatīties skaisti, bet arī samazinās siltuma patēriņu. Tāpat ir nepieciešama jauna interaktīvā tāfele.
– Pilnveidojamies profesionālajos kursos valodas jomā un speciālās izglītības jomā. Mūsu iestādē ir četras licencētas programmas – viena vispārējā un trīs speciālās. Vecāki ir ļoti atsaucīgi un sadarbojas ar iestādi. Mums ir gan atvērto durvju dienas, gan kopīgi pārgājieni ar vecākiem, ir notikusi arī izglītības iestādes padomes sanāksme. Sadarbība ar izglītojamo vecākiem ir ļoti laba, bet mēs uzsveram sadarbības veicināšanu tieši bērnu valodas darbības uzlabošanai, lai darbiņš šajā jomā tiktu ieguldīts gan no pedagogu, gan vecāku puses, tādējādi radot bērniem tikai vislabākos apstākļus un dodot zināšanas, – akcentē Ina Gutāne.
07.11.2023.