Jau otro gadu Madonas pilsētas 2. vidusskola uz iepazīšanos un aktīvu darbošanos atvērto durvju dienā aicināja ciemos topošos pirmklasniekus.
4. februāris skolā bija īsta svētku dienu, jo pie mums viesojās Madonas pilsētas pirmsskolas izglītības iestāžu vecāko grupiņu bērni. Kopā ar sākumskolas skolotājām un skolēniem, topošos pirmklasniekus sagaidīja un nodarbībās piedalījās Tīģerēns. Katru nodarbību piepildīja mazo bērnu jautrās čalas, aktīvā darbošanās un zinātkāre. Vispirms topošie pirmklasnieki iepazinās ar IT tehnoloģijām, kas ir populāra mācību forma skolā, apgūstot zināšanas. Katrs bērnudārznieks varēja izmēģināt uzrakstīt vārdu vai izpildīt kādu uzdevumu uz interaktīvās tāfeles.
Kopā ar 2. klasi un skolotāju Solvitu, topošie pirmklasnieki iemācījās jautru un interesantu kustību rotaļu „Cepure". Gluži kā mācību stundā pakāpeniski un pacietīgi atkārtojot apgūto, mazie arvien drošāk un aktīvāk iesaistījās rotaļā.
Angļu valodas skolotāja Ligita kopā ar topošajiem pirmklasniekiem uzspēlēja skaitļu spēli „Let's count". Skolotāju patīkami pārsteidza „mazo skolnieciņu" angļu valodas vārdu krājums. Rēķināšana angļu valodā nākamajiem pirmklasniekiem arī nesagādāja nekādas grūtības.
Neizpalika arī sportiskās aktivitātes, ko sagatavoja skolotāja Kitija ar saviem skolēniem. Šķēršļi tika pārvarēti ar pacietību, prieku un smaidu. Skolotāja vēlēja, arī ejot skolas ceļu, nepadoties grūtībām, pacietīgi pārvarēt visus šķēršļus un priecāties par paveikto. Kā apsveikumu, gatavojoties skolas gaitām, 3.b klases skolēni veltīja muzikālu priekšnesumu ar deju „Čuksti".
Radošajā nodarbībā, bērni izgatavoja savu īpašo, vienīgo un neatkārtojamo rokassprādzi kopā ar skolotāju Anitu. (Ja tās visas saliktu izstādē, divas vienādas nudien nevarētu atrast. Malači!) Savukārt 3.a klases skolēni iejutās „rakstnieku" lomās, vērodami apkārt notiekošo un pierakstot atziņas. „Viņi ir gudri un smaidīgi! Ļoti labi zina burtus un ciparus. Ja es būtu skolotāja, kas viņus mācītu, visiem liktu „9"," tā rakstīja Monta. „Daži lielāki, citi mazāki. Visi darbojas klusi un čakli, zibenīgi pabeidza darbus", tā savos vērojumus dalījās Erlina. „…uzvedās pieklājīgi un klusi, bija čakli, priecīgi, klusi darot savus darbus," novēroja Evelīna. „Bērni zināja burtus un ciparus. Ļoti, ļoti, ļoti gudri!" rakstīja Amanda. „„Kastanīša" bērni čakli, „Priedītes" bērni – smaidīgi, „Saulītes" bērni – priecīgi …" savos pierakstos ierakstīja Laura.
Visas sākumskolas skolotājas bija gandarītas par tikšanos ar nākamajiem skolēniem. Tik liels gribasspēks, zinātkāre un pacietība, kas bija vērojama mazajos bērnos, darbojoties nodarbībās, arī mums sagādāja pozitīvas emocijas. Cik ātri paskrēja laiks! Lai turpinātu patīkamo sadarbību, aicinām piedalīties topošos pirmklasniekus kopā ar vecākiem uz iepazīšanās nodarbībām „Ceļā uz skolu!" (katra mēneša otrajā sestdienā).
Paldies visām bērnudārza skolotājām, kuras, neraugoties uz lielajām kupenām un ziemīgo aukstumu, atrada laiku un vēlēšanos apciemot mūsu skolu. Vēlos pateikt lielu „Paldies" visām sākumskolas skolotājām par atbalstu, izdomu un entuziasmu pret savu darbu.