12. februārī Madonas novada domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters, izglītības nodaļas vadītāja Solvita Seržāne un novada domes deputāts Raimonds Aizstrauts tikās ar Mārcienas pamatskolas skolotājiem, tehniskajiem darbiniekiem, kā arī skolēnu vecākiem.
Tikšanās mērķis – pārrunāt situāciju, kāda izveidojusies izglītības iestādē.
– Tikšanās laikā ilustrējām situāciju Mārcienas pamatskolā, kur šobrīd mācās 42 izglītojamie un 25 pirmsskolas audzēkņi, – laikrakstam pastāstīja izglītības nodaļas vadītāja Solvita Seržāne. – Tā kā jautājums par skolas nākotni tika skarts novada domes izglītības un jaunatnes lietu komitejā, ar skolas perspektīvu iepazīstinājām skolotājus, tehniskos darbiniekus, vecākus. Kāda tad turpmāk varētu veidoties skolas nākotne? Ir priekšlikums (to tālāk virzīsim domes finanšu un attīstības komitejai un pēc tam uz domes sēdi), proti, ka skola divu gadu laikā pāriet uz statusu „Mārcienas sākumskola". Mācības skolā notiktu no 1. līdz 6. klasei, protams, saglabājot arī pirmsskolas grupas.
Solvita Seržāne uzsvēra, ka pārmaiņas pamatskolā notiks pakāpeniski, nevis ar jauno mācību gadu. „Pakāpenība varētu būt šāda: ņemot vērā to, ka šobrīd Mārcienas pamatskolas 6. klasē mācās divi izglītojamie, ir priekšlikums ar jauno mācību gadu nekomplektēt 7. klasi. Visas pārējās klases pamatskolā darbosies. Pēc diviem gadiem mācības pamatskolā noslēgsies ar 6. klasi."
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 18.02.2014.
Autore: INESE ELSIŅA
AGRA VECKALNIŅA foto no arhīva