1. novembrī, skolēnu rudens brīvlaika piektdienā, Madonas Valsts ģimnāzija svinēs desmito pastāvēšanas jubileju.
– Ir apritējuši 10 gadu, kopš dibināta Madonas Valsts ģimnāzija, un 1. novembrī aicināsim absolventus uz skolas jubileju, – laikrakstu informē skolas direktore Vanda Maderniece. – Iepriekšējā jubilejā, kad bija pagājuši ģimnāzijas pieci gadi, absolventus aicinājām uz mācību stundām pie katra skolotāja. Sarakstā bija divas mācību stundas, un katrs absolvents izvēlējās, kuru no tām apmeklēt. Daži kabineti bija pārpildīti, citos nebija neviena cilvēka, tāpēc šoreiz rīkosimies citādi. 1. novembrī laikā no pulksten 12 līdz 15 organizēsim individuālas tikšanās absolventiem ar skolotājiem. Tad varēs uz pāris minūtēm ieiet vienā kabinetā, parunāt ar vienu pedagogu, pēc laika doties apciemot citu. Katrs skolotājs savā mācību telpā gaidīs ciemiņus un būs gandarīts aprunāties ar kādreizējiem audzēkņiem.
Pēc šīs tikšanās plānots nākamais jubilejas pasākums – gājiens pa pilsētu. – Tā kā ģimnāzijas darbs norit vairākās ēkās, kopā ar absolventiem dosimies „Pa ģimnāzista ceļu", – skaidro Vanda Maderniece. – Atgriežoties no pastaigas, iespējams, sarīkosim nelielu balonu salūtu, bet pulksten 18 pulcēsimies Madonas kultūras namā, kur sāksies Madonas Valsts ģimnāzijas 10 gadu jubilejas svinīgais sarīkojums.
Jāpiebilst, ka Madonas Valsts ģimnāzija dibināta 2003. gada 11. jūlijā, reorganizējot Madonas pilsētas ģimnāziju, tā ir Madonas pilsētas domes dibināta mācību iestāde, un to kopš pirmsākumiem vada skolas direktore Vanda Maderniece.
Autore: INESE ELSIŅA