2020. gads ir Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolas 75. jubilejas gads.
1945. gada novembrī mūzikas skola uzsāka darbu ar 108 audzēkņiem, divām izglītības programmām: klavieru un vijoles specialitātēs. Pašlaik skolā mācās 279 audzēkņi, strādā 37 pedagogi, tiek piedāvātas 14 izglītības programmas. Gadu gaitā skolā ir nomainījušies pieci direktori.
Izglītības iestādes kolektīvam ir lieli plāni – izstrādāts projekts ēku paplašināšanai, uzceļot piebūvi, lai būtu telpas teorijas klasēm un kolektīvajai muzicēšanai.
2020. gads ir arī XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku gads. Skola svētkos tiks kupli pārstāvēta ar vairākiem muzicējošiem kolektīviem: pūtēju orķestri „Vivo", simfonisko orķestri, kā arī diviem koklētāju ansambļiem un kori.
Jau šajā pavasarī izskanēs četri ieskaņu koncerti, bet rudenī plānots skolas jubilejas gada noslēguma koncerts.
Skolas jubilejas ieskaņu koncerts notiks šodien, 11. martā, pulksten 17.30 mūzikas skolas Laimas zālē. Tajā uzstāsies stīgu instrumentu spēles audzēkņi: Sofija Beāte Ozoliņa, Rasa Irbe, Evija Akaševa; klavierspēles audzēkņi: Elīna Žeiere, Emīlija Cimiņa, Dagnija Kudure; akordeona spēles audzēkņi: Otto Bērziņš, Krišjānis Rudzāts; pūšaminstrumentu spēles audzēkņi: Kadrija Sekste, Asne Kaškure, Ernests Rūdolfs Rijnieks, Jāzeps Mālnieks, Lauris Vugulis, Kristaps Līcītis un kora nodaļas audzēknis Ralfs Puzāns.
11.03.2020.