Maijā visās Latvijas mākslas skolās noritēja mācību gada noslēguma skates.
Skatēs
bija vērojams paveiktais – audzēkņu stiprās un ne tik spēcīgās puses,
un skolotāji varēja izdarīt secinājumus par audzēkņu apmācības
nākamajiem soļiem.
Arī Jāņa Simsona Madonas mākslas skolā maija beigās notika skolēnu darbu skates, bet vakar – 3. jūnijā – diplomdarbu aizstāvēšana 7. kursa audzēkņiem. Izlaidums Jāņa Simsona Madonas mākslas skolas beidzējiem plānots 11. jūnijā Madonas muzejā.
Vairākiem kursiem jūnijā tradicionāli notiks arī mākslas plenērs – gleznošana dabā.
Interesanti, ka maijā mākslas skolā praksi izgāja Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas audzēkne Erlina O'Salivana.
– Erlina ir Madonas mākslas skolas absolvente un pie mums mācību prakses ietvaros darbojās divas nedēļas, – apstiprina Kristīne Šulce. – Jauniete zīmēja lapas krāsojamai grāmatai, izstrādāja darba burtnīcu pašiem mazākajiem. Pirms tam Erlina izstaigāja skolu, sazīmēja interesantākās detaļas, arī interjera elementus, un ir doma šo grāmatiņu izdot. Tā kā Erlinai bija prakse gleznošanā, tās ietvaros varēja veidot ilustrācijas, sienas gleznojumus, mēs kopīgi nolēmām par labu grāmatai. Tagad sazīmētais jāliek kopā.
Vaicāta par aktuālajiem darbiem skolā, iestādes vadītāja norāda, ka pašvaldība ir piešķīrusi finansējumu mākslas skolas telpu remontam Skolas ielā 8. Jau nākamajā mācību gadā uz šo vietu no ēkas Valdemāra bulvārī 3 (kur jau sen visiem kļuvis par šauru) pārcelsies keramikas, zīmēšanas, gleznošanas klases, tāpat tekstila un metālmākslas klases. Metālmākslu Jāņa Simsona Madonas mākslas skolā no nākamā mācību gada audzēkņi apgūs Simonas Akmenes vadībā.
– Gatavojam licencēt vēl divas mācību programmas, – informē iestādes vadītāja. – Viena būs programma jauniešiem vidusskolas posmā: paralēli vispārizglītojošajai skolai interesenti varēs iziet trīsgadīgo apmācību mākslas skolā, noslēgumā saņemot diplomu. Šobrīd mūsu skola piedāvā septiņgadīgu apmācības programmu, bet gribam tai klāt pievienot arī piecgadīgu apmācības programmu, lai arī piecos gados audzēknis var apgūt visu šo kursu. Tas nozīmē, ka pie mums varēs mācības uzsākt ne tikai kā līdz šim, kad 1. kursā uzņemam bērnus no 2. klases, no 9 gadu vecuma, bet arī no 4., 5. klases, no 11 gadu vecuma, – precizē Kristīne Šulce.
04.06.2024.