Oktobrī Ērgļu arodvidusskolā mācības uzsāka 36 audzēkņi.
Eiropas Sociālais fonds īsteno projektu, atbalsta profesionālās izglītības kvalitātes uzlabošanu, un jaunieši līdz 25 gadu vecumam izvēlēto profesiju – kokkopja jeb arborista, guļbūves ēku celtnieka vai viesmīļa – pie mums var apgūt 10 mēnešu laikā.
Veiksmīgi aizritējusi pirmā mācību nedēļa, un jaunieši pārliecinājušies par projekta plusiem: izglītību var iegūt bez maksas; sekmīgi mācoties, iespējams nopelnīt Eiropas Sociālā fonda stipendiju līdz 20 latiem mēnesī; jau jūlijā būs iegūta profesionālās kvalifikācijas apliecība. Viesmīļu grupas izglītojamie tikušies ar darba devēju – uzņēmējas Antas Velces vadībā iepazinuši viesnīcu „Ērgļi".
Projekts tikko uzsākts, tāpēc vēl daudz jauna un iepazīstama. Šobrīd galvenais izmantot visas Ērgļu arodvidusskolas sniegtās iespējas, tajā skaitā darboties skolas interešu pulciņos – mūzikas un ģitārspēles, teātra, deju, sporta, izmantot sporta laukumus, dienesta viesnīcu, bibliotēku. Pedagogu izaicinājums – ieinteresēt par izvēlēto profesiju, nostiprināt audzēkņos pārliecību par savām spējām, strādāt radoši un iedvesmojoši.
Mācības skolā notiks līdz nākamā gada aprīlim, tad izglītojamie strādās kvalifikācijas praksē atbilstīgas jomas uzņēmumos. Jaunieši tiks atbalstīti arī kvalifikācijas prakses laikā, apmaksājot vismaz daļu naktsmītņu izdevumu un ceļa izdevumu uz prakses vietu, kā arī veicot audzēkņu civiltiesisko apdrošināšanu un maksājot par obligātajām veselības pārbaudēm.
Projekts tiks turpināts trīs mācību gadus, tā ka arī nākamie vidusskolu absolventi pirms izšķirīgā lēmuma par studijām varēs apgūt noderīgas specialitātes neilgā laikā par Eiropas Sociālā fonda līdzekļiem.
Autore: SANITA DĀBOLIŅA,
Ērgļu arodvidusskolas
direktora vietniece
mācību un audzināšanas darbā