Pēc rudens brīvlaika, no 26. līdz 30. oktobrim, mācību process 7.-12. klašu audzēkņiem notiks attālināti, paredz valdībā apstiprinātie grozījumi noteikumos „Epidemioloģiskās drošības pasākumi „Covid-19" infekcijas izplatības ierobežošanai".
Minētajā nedēļā mācības notiks attālināti vispārējās pamatizglītības programmas un vispārējās vidējās izglītības programmas 7.-12. klases skolēniem, lai mazinātu „Covid-19" izplatību izglītības iestādēs.
Grozījumus izstrādājusi Veselības ministrija (VM), kas skaidro, ka tieši šīs vecuma grupas izglītojamie ir saistīti ar augstāko „Covid-19" izplatības risku. Tāpat šajā vecumā bērniem nav jānodrošina nepārtraukta pieaugušo uzraudzība, tādēļ tieši šai vecuma grupai noteikt attālinātās mācības ir optimālākais pasākums „Covid-19" ierobežošanai izglītības iestādēs, uzskata ministrijā.
Tāpat, lai ierobežotu „Covid-19" izplatības riskus izglītības iestādēs un mazinātu to, ka pēc saskares ar inficētu personu izglītojamie ir spiesti atrasties mājas karantīnā un kavēt mācības, noteikts, ka no 26. līdz 30. oktobrim klātienē notiek tikai individuālās interešu izglītības un profesionālās ievirzes izglītības programmas apguve.
16.10.2020.