Ir izskanējis pēdējais zvans un vispārizglītojošajās skolās noslēdzies 2024./2025. mācību gads. Devīto klašu skolēni gaida izlaidumus, vidusskolas skolēni vēl kārto eksāmenus, bet pārējiem jau sācies vasaras brīvlaiks. Daudzās skolās sākušies gatavošanās darbi nākamajai mācību sezonai un ir atvērta uzņemšana pirmajās klasēs.
Praulienas pamatskolas direktore Guna Ruļuka laikrakstam pastāstīja: – Noslēdzošā skolas diena bija piektdien, 30. maijā, un mēs to svinējām kā "Pateicības dienu". Godinājām visus mācību priekšmetu skolotājus, kuru skolēniem bija labi panākumi konkursos un olimpiādēs. Godinājām arī šos bērnus, izsniedzot labinieku liecības, kā arī sudraba un zelta liecības. Ikgadēja tradīcija mūsu skolā ir arī "Gada skolēna" un "Sprīdīša" apbalvošana. Tie ir apbalvojumi, kas tiek pasniegti bērniem, kuri gan labi mācās, gan parāda sevi radošās, sportiskās vai jaunatnes aktivitātēs.
Praulienas pamatskolā šogad mācījās 136 skolēni. Gatavojamies nākamajam mācību gadam un gaidām pirmklasniekus. Prieks, ka pirmsskolas izglītības iestādes "Pasaciņa" absolventi, kā arī bērni no Madonas izrāda interesi un vēlas mācīties Praulienas pamatskolā. Izskatās, ka nākamgad būs jauka un kupla pirmā klasīte.
Direktore piebilda, ka ir skolotāji, kas izdarījuši izvēles un turpinās darba attiecības, ir kas aiziet no skolas, jo tiek mainīta profesionālā virzība – kļūt par profesionālu Latvijas izlases treneri: – Esam ieguldījuši arī lielu darbu jauno pedagogu sagatavošanā. Ir atvērtas divas vakances – meklējam sporta un veselības pedagogu, kā arī speciālo pedagogu.
Uz nākamo mācību gadu direktore raugās cerīgi un pozitīvi.
03.06.2025.