Šonedēļ (no 10. līdz 14. jūnijam) Rīgas Valsts 3. ģimnāzijā skolotāji no visas Latvijas labos centralizētā eksāmena darbus, ko 12. klašu audzēkņi rakstīja obligātajā latviešu valodas pārbaudījumā.
Centralizēto eksāmenu latviešu valodā 21. maijā kārtoja 17833 vidusskolēni, un eksāmens notika bez starpgadījumiem.
– Būsim apmēram 300 latviešu valodas skolotāju no visas Latvijas, kas labos šos 12. klašu audzēkņu darbus, – pastāstīja Ērgļu vidusskolas latviešu valodas un literatūras skolotāja Mārīte Breikša (attēlā). – Eksāmenam ir trīs daļas, katrs skolotājs labos savu daļu. 1. daļā bija jāpilda tests, kurā jāatrod pareizā atbilde 26 uzdevumiem, 2. daļā skolēni izlasīja trīs viedokļus, formulēja katrā viedoklī ietverto galveno domu, skaidroja izcelto vārdu nozīmes, formulēja publicistiska raksta mērķi un tā aktualitāti, tekstā noteica valodas līdzekļus, raksturoja stila iezīmes, bet 3. daļā rakstīja pārspriedumu par vienu no tematiem: „Nozīmīgākās kultūras vērtības manā izpratnē", „Vai literatūra spēj pasauli pārveidot labāku?" un „Valstij bez kultūras nav nākotnes" (O. Kroders). Argumentācijai bija jāizmanto Latvijas kultūras vai latviešu literatūras fakti.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 11.06.2013.
Autore: INESE ELSIŅA