Rosinot Latvijas skolēnus radoši izpausties un tuvāk iepazīt Rīgas ostas
ikdienu un darbības virzienus, jau septīto gadu tiek organizēts skolēnu
konkurss „Osta pilsētai".
Kā informē konkursa koordinatore Alīna
Kozlovska, šoreiz tajā dalībnieki aicināti iemūžināt savu skatījumu uz
Rīgas ostu, iesūtot pašu veidotus video, zīmējumus vai fotogrāfijas,
kurās atainota ostas dzīve. Konkursa finālam kvalificējies 31 darbs,
tostarp Madonas Valsts ģimnāzijas skolnieces Elzas Bašķeres video, kas
jau šonedēļ nodots publiskai apskatei un balsošanai sociālajā tīklā
Facebook.
E. Bašķere konkursam iesūtījusi video „Ostas ikdiena manās acīs". Kopumā sociālo tīklu lietotāju vērtējumam nodoti 15 video, 7 zīmējumi un 9 fotogrāfijas/fotokolāžas, ko iesnieguši jaunieši no visas Latvijas.
Konkursā piedalīties tika aicināti pamatskolēni, iesniedzot foto vai zīmējumu kopā ar eseju par ostu kā daļu no pilsētas ainavas vai cilvēka ikdienas, kā arī vidusskolēni – iesniedzot īsfilmu par kādu no abām tēmām. Šonedēļ visus darbus, kas atbilst konkursa noteikumiem, var skatīt un par savu favorītu nobalsot sociālajos tīklos Facebook (https://www.facebook.com/OstaPilsetai/), kur izvietoti visi video, un Instagram (www.instagram.com/ostapilsetai/), kur var skatīt zīmējumus un fotogrāfijas. Balsot iespējams līdz 11. decembra pulksten 23.59. Katrā kategorijā par uzvarētāju tiks noteikts lielāko balsu skaitu saņēmušā darba autors, kurš savā īpašumā iegūs galveno balvu: vidusskolēns – klēpjdatoru Apple Macbook Air, bet pamatskolēns – planšeti Apple iPad.
Visi darbi, kas izvirzīti balsošanai, tiks iekļauti arī publiskā izstādē Rīgas brīvostas pārvaldes vestibilā, kas tiks atklāta 13. decembrī. Pasākumā arī svinīgi tiks apbalvoti konkursa uzvarētāji.
Kopumā konkursam tika saņemti 69 pieteikumi no mācību iestādēm visā Latvijā.
8.12.2017.