Skolu rudens brīvdienās 29. oktobrī biedrība „Latvijas Zaļā josta" skolotājus un citus izglītības darbiniekus no visas Latvijas aicina uz konferenci par atkritumu apsaimniekošanu Latvijā. Konference norisināsies Āgenskalna ģimnāzijā no pulksten 10 līdz 16.15.
Kā laikrakstu informē biedrības „Latvijas Zaļā josta" pārstāve Sandra Urtāne, par atkritumu apsaimniekošanas jautājumiem obligātajā pamatizglītības un vispārējās vidējās izglītības mācību saturā stāstīs ISEC Izglītības satura nodrošinājuma daļas speciāliste Velga Kakse. Vides ministrijas pārstāve Ilze Doniņa iepazīstinās, kā atbilstoši atkritumu apsaimniekošanas plāna dokumentiem dalītas atkritumu apsaimniekošanas uzdevumi risinās reģionos. Būs interesanti dzirdēt Latvijas Pašvaldību savienības padomnieka secinājumus par pašvaldību atbildību un iespējām šajā nozarē. Aigars Pelnēns uzstāšanās laikā attēlos uzskatāmi demonstrēs, ar ko atšķiras atkritumu izgāztuves no poligoniem. SIA „Zaļā josta" iepazīstinās klausītājus ar iespējām sašķirotos atkritumus pārstrādāt tepat Latvijā. Atkritumu apsaimniekotāju uzdevumus un atbildību dalītas atkritumu sistēmas izveidē atklās Latvijas Atkritumu saimniecības uzņēmumu asociācijas prezidents Armands Nikolajevs.
Praktiskus piemērus un pieredzi no skolām par vides izglītību atkritumu apsaimniekošanas jomā varēs aizgūt no Ievas Vēģeres, kas pārstāv Vides izglītotāju asociāciju. Par vietējo pašvaldību un atkritumu apsaimniekotāju uzdevumiem vides izglītībā, sadarbojoties ar skolām, būs atsevišķas diskusijas darba grupās.
Dalība konferencē ir bez maksas, jo tās norisi finansiāli atbalsta Latvijas Vides aizsardzības fonds.
Autore: INESE ELSIŅA