Pirms valsts svētkiem 14. novembrī ciemos pie saviem kolēģiem Madonas Valsts ģimnāzijā bija ieradušās Igaunijas Raplas apriņķa Kohilas ģimnāzijas krievu valodas skolotājas direktora vietnieces mācību darbā vadībā.
Uzreiz pēc ierašanās notika saruna ar skolas direktori Vandu Madernieci, metodiķi un direktores vietniecēm par abu skolu sadarbības atjaunošanu un nostiprināšanu. Jāpiebilst, ka pirmskrīzes periodā sadarbība bija ļoti veiksmīga: dalījāmies pieredzē par klašu audzinātāju, svešvalodu skolotāju darbu, notika skolēnu zinātniski pētniecisko darbu starptautiskā konference, piedaloties arī Viļņas Fabijoņišķu vidusskolai. Sarunas gaitā tika izvirzīti perspektīvie sadarbības virzieni: skolēnu mācību firmu sadarbība (Madonas Valsts ģimnāzija var dalīties ar savu veiksmīgo pieredzi šajā jomā; kopš ģimnāzijas dibināšanas reģistrēti vairāk nekā 100 skolēnu mācību uzņēmumi, gūti starptautiski panākumi dažādās valstīs), sadarbība skolēnu zinātniski pētniecisko darbu jomā, dažādu mācību priekšmetu skolotāju pieredzes apmaiņa, sadarbība sporta un kultūras jomā.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 28.11.2014.
Autore: AIJA ŠMEISA,
Madonas Valsts ģimnāzijas krievu valodas skolotāja