Trīs skolu – Valles, Skaistkalnes un Madonas vakara un neklātienes vidusskolas – 12. klašu skolēniem, kuri pedagogu kļūdas dēļ angļu valodas eksāmena domrakstu rakstīja par pašu izdomātiem, nevis eksāmenu veidotāju uzdotiem tematiem, tiks ļauts tos rakstīt vēlreiz.
Valsts izglītības satura centra pārstāve Alise Bērziņa vēsta, ka īpaša centra komisija pieņēmusi lēmumu minēto skolu audzēkņiem ļaut kārtot eksāmena rakstīšanas daļu noteiktajā papildtermiņā – 13. jūnijā. Domraksta rakstīšana notiks Rīgā.
Domraksta atkārtota rakstīšana skolēniem ļaus izvairīties no nulles punktu gūšanas eksāmena rakstīšanas daļā, kā to paredz eksāmenu vērtēšanas kritēriji, proti, ja domraksts netiek rakstīts par kādu no noteiktajiem tematiem, darbs netiek vērtēts. Taču vienlaikus norādāms, ka atkārtota eksāmena daļas pildīšana skolēniem nav obligāta.
13. martā, angļu valodas eksāmena norises laikā, 12. klašu skolēniem bija jāraksta domraksti, kuru temati atbilstoši aktualizētajai kārtībai tika izvietoti īpašā tiešsaistes sistēmā, no kuras skolu pārstāvjiem konkrētā laikā pirms eksāmena darba norises bija jālejupielādē domraksta temati. Skaistkalnes vidusskolā, kur eksāmenu kārtoja desmit skolēni, kā arī astoņi Valles vidusskolas skolēni un 19 Madonas vakara un neklātienes vidusskolas skolēni rīkojās citādi. Skolu vadība skolēniem bija izdalījusi domrakstu lapas, taču no minētās interneta vietnes nelejupielādēja domrakstu tematus, līdz ar to skolēni domrakstus rakstīja par pašu izvēlētiem tematiem. Eksāmenu vērtēšanas kritēriji paredz, ka, ja domraksts netiek rakstīts par kādu no noteiktajiem tematiem, darbs netiek vērtēts, tādējādi konkrētajā eksāmena daļā tiek saņemts nulle punktu.
Par eksāmena gaitā notikušo ir atbildīgs izglītības iestādes direktors.
Līdzīga kārtība, proti, ka domrakstu temati lejuplādējami pirms rakstu daļas kārtošanas, noteikta arī latviešu valodas un vēstures eksāmenā.
Skolas notikušo skaidro ar jauno kārtību – esejas tēma šoreiz nav bijusi aploksnēs atsūtītajos eksāmena materiālos, bet gan eksāmena dienā pulksten 12.15 jālejuplādē no sistēmas. Jaunā kārtība bija izskaidrota eksāmena instrukcijā, taču eksāmena vadītājs to bija palaidis garām.
Veselības problēmu dēļ šai dienā nepietiekamu kontroli eksāmena laikā no savas puses atzīst Madonas vakara un neklātienes vidusskolas direktore Varvara Maksimčika. Direktore jau atvainojusies un izsaka gandarījumu skolēniem, kuri situāciju uzņēma saprotoši un piekrīt doties uz Rīgu, lai 13. jūnijā kārtotu eksāmena rakstisko daļu vēlreiz. Nokļūšanu galvaspilsētā un atpakaļ nodrošinās Madonas novada pašvaldība.
13.04.2018.