Brīvlaika pirmajās dienās – 27., 28. oktobrī – Madonas mūzikas skola uzņēma 29 klavierspēles skolotājus.
Lai Vidzemes un Latgales reģionu skolotājiem nebūtu jāmēro tālais ceļš uz Tukuma rajonu, kur Durbes pilī septembra sākumā jau 5 gadus pēc kārtas notiek klavierspēles skolotāju kursi, turpmāk rudens brīvlaika nedēļā analogi jeb „dvīņu" kursi tiks rīkoti Madonas mūzikas skolā.
Prezentācijas seminārs Madonā notika jau septembra vidū, kad sabraukušie skolotāji nespēja vien nopriecāties par mūsu skolas labo auru. Kursu galvenā organizatore, tālākizglītības programmas A2 vadītāja mūzikas skolotājiem, JVLMA docente Nora Lūse visu organizatorisko jautājumu kārtošanu un kursu kurjera lomu uzticēja mūsu skolas klavierspēles nodaļas vadītājai Ilzei Tomsonei, kas ļoti veiksmīgi ar savu uzdevumu tika galā. Kursu bāze turpmāk būs Madonas mūzikas skolā. Tam ir viss nepieciešamais nodrošinājums – telpas, instrumenti. Kursiem radās arī sava simbolika – lāpa putna formā, kas simbolizē nepārtrauktu tieksmi pēc „augstumiem". Tā tiek iedegta kursu laikā.
Kursu pirmā diena bija ļoti piesātināta, rīta pusē Jāz. Mediņa mūzikas skolotāja Renē Salaka meistarklasē tika rādīta paraugstunda, kurā piedalījās un savu varēšanu rādīja 7 viņa audzēkņi. Renē Salaks pret saviem audzēkņiem ir ļoti cilvēcīgs, saprotošs un reizē prasīgs. Audzēkņu neviltotais atbalsts skolotājam norādīja uz sirsnīgo pieķeršanos viņam. Klātesošie ieklausījās gan Renē Salaka vērtīgajos padomos, gan viņa izsmalcinātajos jokos. Viņš uzsvēra, ka ar audzēkni produktīvs darbs stundā veidosies tikai tad, ja audzēknis būs laimīgs.
Meistara stāstītais lika par daudz ko aizdomāties.
Renē Salaks izveidojis savu klavierspēles apmācības metodiku „Piecstarīte", kuras pamatelements – rokas piecu pirkstu pozīcija. Šis ir efektīvs paņēmiens klaviatūras apguvē. Viņa audzēkņi atskaņoja gan klasiskās, gan laikmetīgās, gan arī džeza mūzikas paraugus.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 04.11.2008.
Autore: INGRĪDA GAILĪTE
Madonas mūzikas skolas direktora vietniece
mācību un audzināšanas darbā