Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Kalsnavas pamatskolā izmanto e-klasi

Redakcija

Autors • 07.05.2010.

Burtu lielums

Skolvadības sistēma „e-klase" ir skolotāju darba instruments, ar kā palīdzību tiek nodrošināta pedagoģiskā procesa nepieciešamā dokumentācija, sākot ar elementāro klases žurnālu, beidzot ar sarežģītām atskaitēm skolas vajadzībām.

Ar e-klases palīdzību skolēni un viņu vecāki internetā var sekot līdzi sekmēm, sazināties ar skolotājiem, klasesbiedriem un klasesbiedru vecākiem.

– Mūsu skola bija pirmajā tūrē, kas Latvijā sāka pāriet uz e-klasi, – tiekoties ar laikrakstu „Stars", atzīst Kalsnavas pamatskolas direktore Gunta Lapsa. – Tas notika 2004./2005. mācību gadā. Pirmajā gadā ar e-klasi strādāja tie pamatskolas skolotāji, kuri vēlējās. Paralēli eksistēja gan papīra žurnāls, gan žurnāls datorā. Nākamajā mācību gadā (2005./2006. m. g.) skolotāji piekrita, ka nav jēgas palikt pie vecās sistēmas, visiem jāpāriet uz e-klasi. Tagad atskaites veidojam internetā.

– Esmu skolotāja, kas e-klasi uzsāka lietot salīdzinoši nesen, – atklāj Kalsnavas pamatskolas vēstures skolotāja Maira Laure. – Tā biju es, kas teica – nekad dzīvē, jo manipulācijas datorā man kļūst saprotamas piecas reizes lēnāk nekā citiem. Tagad, kad esmu apguvusi sistēmu „e-klase", no jaunajām iespējām šķirties nevēlos. To lietot ir ideāli.

Regīna Makovska piebilst, ka 49 procentiem bērnu vecāku mājās ir interneta pieslēgums, nav uzskaitīti tie vecāki, kuri internetu lieto darbā. „Ļoti daudzi vecāki seko savu bērnu sekmēm e-klasē, šī sistēma ir ļoti laba, caurspīdīgākas vienkārši nav. Datorā redzamas atzīmes, stundu tēma, piezīmes. Protams, vecāki redz tikai sava bērna sadaļu un skolotājs arī redz tikai savu klasi un savu priekšmetu."

– Konsultāciju apmeklējums kādreiz bija neliels, mēs burtiski gaidījām bērnus uz konsultācijām, tagad tas notiek bez problēmām, – uzsver skolotāja Laure. – Vecāki redz, kuras konsultācijas viņu bērns ir apmeklējis, piedalās procesā.

Būtiski arī tas, ka skolotājiem vairs nav tā saucamās „atskaišu dienas". – Kādreiz vienu dienu veltījām dokumentu sakārtošanai, tagad mācāmies līdz pēdējai mācību gada dienai, jo dokumentācija papildu laiku neprasa, – atzīst direktore.

– Skolas atskaites sūtu arī Izglītības un zinātnes ministrijai, tās šajā sistēmā sagatavot ir vieglāk.

Autore: INESE ELSIŅA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px