Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Jaunieši absolvējuši Madonas skolas

Redakcija

Autors • 25.06.2009.

Jaunieši absolvējuši Madonas skolas
Burtu lielums

Madonas skolās izlaidumu laiks jau ir beidzies, un absolventi dubultos svētkus – gan izlaidumu, gan Jāņus – ir nosvinējuši. Nu priekšā atestātu, centralizēto eksāmenu rezultātu gaidīšana un nopietna izvēle par tālāko dzīves ceļu. 19. jūnijā Madonas pilsētas 1. vidusskola savus 12. klašu audzēkņus sveica ar skolas grāmatu un laba vēlējumiem.

Skolas direktors Romāns Ližbovskis uzsvēra, ka ar šiem jauniešiem kopā ir strādāts daudzus gadus, kuru laikā skolotāji ir centušies nodot tālāk savas zināšanas un dzīves pieredzi. Varbūt ne vienmēr šis mērķis ir veiksmīgi sasniegts, vai tas būtu neīsto vārdu vai brīža izvēles dēļ, vai varbūt par biežu skolēni tikuši uztverti par bērniem, kuriem jāatgādina: kad mēs augām…

– Taču laiks aizslaucīs visu ne tik labo, un paliks tikai pozitīvās atmiņas par skolas laiku. Tāpat arī dzīvē; nedomājiet par negatīvo un, raugoties uz valstī notiekošo, neasociējiet atsevišķu cilvēku negodīgo rīcību ar visu valsti. Šajā brīdī mums kā vēl nekad ir jābūt vienotiem un jāstrādā, jāpalīdz savai zemei, citādāk sapnis par brīvu valsti būs iznīcināts, – absolventus uzrunāja Romāns Ližbovskis. Rādās gan, ka paši absolventi nebija tik patriotiski noskaņoti, jo valsts himnu dziedāja reti kurš. Šī problēma daudzu Madonas rajona skolu izlaidumos laikam vēl joprojām ir aktuāla.
Arī Madonas pilsētas domes izpilddirektors Āris Vilšķērsts šajā ekonomiski grūtajā un nedrošajā laikā skolēniem ieteica nepazaudēt sevi un neaizmirst savas saknes: – Tas ir neizbēgami, ka visur runā par krīzi vai – kā latvieši teiktu – dižķibeli. Taču atcerieties, ka visas ķibeles sākas cilvēka galvā un tikai tad iespaido apkārtni. Tāpēc lai jūsu galvās nav ķibeļu, bet gan idejas, kā tās ķibeles pārvarēt. Protams, dzīve jūs aizvedīs tuvākos un tālākos ceļos, daudzi no jums studēs. Es vēlu, lai pēc šo iestāžu beigšanas vai pasaules iekarošanas jūs tomēr atgrieztos šeit. Tas ir mūsu – domes – uzdevums – strādāt pie tā, lai Madona būtu jums pievilcīga pēc šiem dažiem gadiem, lai šeit būtu darbavietas tieši jums.

Skolas direktora vietniece izglītības jomā Mārīte Puķīte uzsvēra, ka izlaidumā atvadas tiek teiktas tikai uz brīdi, jo ikviens absolvents tikšot gaidīts uz atkalsatikšanos. Katrs no šiem absolventiem skolas dzīvē esot atstājis kādu paliekošu nospiedumu, it sevišķi tie skolēni, kas bijuši dažādu olimpiāžu laureāti, aktīvi sportisti, mūziķi, mākslinieki. Arī izlaidumā klātesošos priecēja Zanda Roģe un Deniss Kovtuns ar savu dziedājumu. Izlaiduma dienā absolventi saņēma paldies par kopā pavadīto laiku un skolas grāmatu. Sava darba augļus – atestātus ar centralizēto eksāmenu vērtējumiem – jaunieši redzēs tikai 18. jūlijā.

Lai gan vislielākā uzmanība un laba vēlējumi šajā dienā tika veltīti jauniešiem, milzīgs paldies pienācās arī skolotājiem, vecākiem un pašvaldībai.

– Skolas veiksmes un izdošanās balstās uz sadarbību starp bērnu, vecākiem un skolotāju. Šīs trīs skolotājas – Zanda Āboliņa, Antra Berķe un Olga Stepanova – bieži vien ir palīdzējušas savām audzināmajām klasēm, kuras šodien beidz skolu, ir bijušas pašaizliedzīgas. Vislielākais paldies viņām un arī pārējiem skolotājiem, vecākiem, – Mārīte Puķīte sacīja.

Autore: LAURA VOITIŅA

AINAS PIDIKAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px