Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Jaunie stāstnieki rāda savu prasmi

MARUTA BIKOVSKA, pasākuma „Teci, teci, valodiņa" skolā vadītāja

Autors • 23.11.2017.

Jaunie stāstnieki rāda savu prasmi
Burtu lielums

2. novembrī Liezēres pamatskolā izskanēja stāstnieku konkursa „Teci, teci, valodiņa" fināls, pulcējot kopā jautrākos un atraktīvākos stāstniekus no 1. līdz 9. klasei. Šogad stāstnieku konkursa tēma bija „Zinu, zinu tēva sētu".

Pēc izlozes, kurā tika noskaidrota uzstāšanās secība, 16 dalībnieki – Jēkabs Stepiņš, Gustavs Vāvere, Luīze Ulla Zelča, Markuss Daniels Vente, Elena Mikoviča, Terēze Stepiņa, Keita Nikola Silova, Dana Bergmane, Evelīna Paegle, Sintija Briede, Kristiāns Valainis, Kate Apine, Kristiāna Fridrihsone, Markuss Ākulis, Una Undīne Zelča un Sintija Buša – stāstīja klausītājiem anekdoti vai ātrrunu, tautas pasaku un kādu jautru atgadījumu no savas dzīves.
Atbilstoši nolikumam, žūrija vērtēja finālistu māku aizraut un sasmīdināt klausītājus, pievēršot uzmanību jauno stāstnieku runas kvalitātei, neverbālo izteiksmes līdzekļu gaumīgam lietojumam, repertuāra bagātībai, anekdošu piemērotībai konkrētai vecuma grupai un stāstīšanas situācijai, kā arī prasmei veidot dialogu ar klausītājiem.
Pēc žūrijas atzinuma, visi sešpadsmit runātāji bija godam sagatavojuši savus priekšnesumus, tie bija pārdomāti, tāpēc klausītājiem radās iespēja ne vien veselīgi izsmieties, bet arī atsaukt atmiņā kādu piemirstu pasaku un papildināt savus zināšanu krājumus ar vēl nedzirdētām anekdotēm vai pasakām. Pēc rūpīgas punktu saskaitīšanas žūrija (skolas direktore Jolanta Stepiņa, latviešu valodas un literatūras skolotājas Jolanta Pabērza, Regīna Paegle, Inese Repele) uz konkursa nākamo posmu Madonā izvirzīja četrus mūsu skolas pārstāvjus: Luīzi Ullu Zelču (2. kl.), Gustavu Vāveri (1. kl.), Sintiju Briedi (6. kl.) un Unu Undīni Zelču (8. kl.).
Sestdien, 11. novembrī, mūsu trīs mazākie stāstnieki (Unu pievārēja vīruss) savu priekšnesumu atrādīja kuplam klausītāju pulkam Madonas pilsētas vidusskolā, atvedot mājās pateicības par piedalīšanos konkursā. Tā bija vērtīga pieredze Sintijai, kas jau pabijusi šāda veida pasākumā, savukārt pirmklasnieks Gustavs un otrklasniece Luīze Ulla piedzīvoja savas pirmās „ugunskristības", pirmo reizi uzstājoties tik daudzu skatītāju un prasīgas žūrijas priekšā. Skolas kolektīvs saka paldies skolēniem un viņu vecākiem par sniegto atbalstu konkursa norisē!

24.11.2017.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px