1. septembris – Zinību diena – skolēniem un skolotājiem vienmēr ir svētki pirms jaunā darba cēliena. Jaunais mācību gads kā ik reizi visā Latvijā sākās ar atkalsatikšanās prieku, ar cerībām un jaunu apņemšanos sasniegt iecerēto.
Ticēt, ka šķietami neiespējamais ir iespējams, neklausīties skeptiķos un noliedzējos, bet rīkoties apņēmīgi, mācīties un sniegt padomu, ja to prasa, apzināties, ka viss darītais būs paša labā un ieguldītais darbs vienmēr nesīs augļus – to arī Madonas pilsētas vidusskolas audzēkņiem neklātienē vēlēja izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis.
Taču klātienē pilsētas 1. un 2. vidusskolas apvienotais kolektīvs, kas nu jau nes Madonas pilsētas vidusskolas nosaukumu, pirmo reizi mācību gada ieskaņai pulcējās mūsu apdzīvotās vietas sirdī – Saieta laukumā. Tur visus uzrunāja skolas aktīvākie audzēkņi, pirmklasnieki, tāpat direktores vietniece audzināšanas darbā Rudīte Zauska un skolas direktore Inese Strode.
– Šodien, 2017. gada 1. septembrī, Madonas centrālajā laukumā ir sapulcējušies 1017 audzēkņi, 107 pedagogi, 97 pirmklasnieki un 57 skolas tehniskie darbinieki. Kopā ar visiem ir vēl kāds tūkstotis skolas atbalstītāju – vecāku, domubiedru, līdzgaitnieku, kas šajā svinīgajā pasākumā vēlas būt kopā ar mums. Šodien skolai ir atklājusies jauna tikšanās vieta, dzimst jaunas tradīcijas, jauns sākums, jauns ceļš. Ikviens ceļš māca iet redzot, pamanot, satiekoties un atvadoties, piedzīvojot gan ikdienišķas lietas, gan negaidītus pagriezienus. Vai piepildīsies iecerētais? Sirds rādīs ceļu, neatlaidība to apgaismos, un pašu kājas būs tās, kas nenobīsies no palēcieniem pār šaubu grāvjiem un neziņas šaurajām laipiņām, – akcentēja Inese Strode, piebilstot, ka šis laiks nav vienkāršs ne Madonai, ne Latvijai, ne pasaulei kopumā. Tāpat tas nav vienkāršs izglītības sistēmai.
Uz jautājumu, kāda ir Madonas pilsētas vidusskolas vieta šajā sarežģītajā laika posmā, skolas direktore atbildēja, ka savu sūtību izglītības iestāde saskata vispusīgā pieprasījumā, nodrošinot piecas izglītības programmas.
Direktore akcentēja skolēnu intereses, piedāvājot viņiem padziļinātu svešvalodu apguvi, sporta un informācijas tehnoloģiju nodarbības, pilnveidojot profesionālā virziena programmu, sadarbībā ar uzņēmējiem organizējot prakses vietas, turpinot apgūt datorikas priekšmetu un piedāvājot skolotāju palīdzību un atbalsta personālu tiem bērniem, kam tas ir nepieciešams. Novārtā netiks atstāts arī darbs ar vistalantīgākajiem skolas audzēkņiem.
Vecākiem tika vēlēts būt atbalstam skolēnu īstā "Es" meklējumos. Lai mīlestība un rūpes ir bērna drošās mājas un patvērums grūtajos brīžos.
– Novēlu atcerēties savu bērnību, savu skolas laiku un kopā ar jauno paaudzi, svinot 1. septembri, mājās izspēlēt vismaz vienu rotaļu vai spēli no saviem bērnības laikiem, kad informācijas tehnoloģijas vēl bija zinātnieku prātos, – vēlēja skolas direktore.
Skolotājiem Inese Strode izteica pateicību par gatavību viņai sekot, uzsverot, ka skolotāju kolektīvā ir gan pieredzes bagāti pedagogi, gan gados jauni cilvēki. „Paldies visiem, kas ir ierindā, un paldies arī tiem pieciem pedagogiem, kas šogad izvēlējās doties pensijā. Lepojos ar to, ka mūsu vidū ienāk jaunie skolotāji. Šogad darbu tehnoloģiju un dabaszinību jomā skolā uzsāk Latvijas Universitātes 4. kursa studente Laura Strode. No sirds sveicam!"
Jaunajā mācību gadā sanākušos Saieta laukumā uzrunāja Madonas novada domes priekšsēdētājs Agris Lungevičs. 1. septembri viņš nosauca par iespēju dienu: – Tā ir diena, kas dod jaunas iespējas jaunām zināšanām, jaunām iemaņām, paver ceļu kļūt gudrākiem un zinošākiem. Tā ir īpaša diena visai pilsētai, jo ir dzimšanas diena jaunai skolai – Madonas pilsētas vidusskolai.
Auditoriju sveica arī Madonas katoļu draudzes priesteris Pāvils Kamola. Pašvaldības pārstāvji, skolas direktore, kā arī pārstāvji no skolotāju un audzēkņu saimes ar vēlējumiem būt zinātkāriem, radošiem, gudriem, saulainiem, veiksmīgiem, saticības pilniem un priecīgiem debesīs palaida krāsainus gaisa balonus.
Svinīgā pasākuma noslēgumā Saieta laukumā uzstājās alternatīvā roka grupa „Sub Scriptum", kas iepriekš plašākai publikai bija zināma ar nosaukumu „Melns uz Balta". Pēc izkustēšanās skolas pirmklasnieki kopā ar klašu audzinātājām devās uz Mīlestības graviņu, kur dīķī ielaida krāsainus papīra kuģīšus un pie viena pabaroja pīles.
Pasākumā atgādinātie zinātnieka Ričarda Railija vārdi – „Mēs šobrīd gatavojam skolēnus darba vietām, kas vēl nepastāv, darbam ar tehnoloģijām, kas vēl nav izdomātas, lai risinātu problēmas, par kuru rašanos nemaz nav nojausmas" – cilvēciski un dabiski savienoja kopā priekšā esošo nākotni ar emocionālu un tīru tagadnes mirkli.
05.09.2017.