Mācību gada noslēgums, pēdējais zvans, pirmie izlaidumi – tāds ir maijs. Ar reibinošu ceriņu un maijpuķīšu smaržu, bērzu meijām, zvana skaņām, satraukumu, prieka asarām un saviļņojumu maija izskaņā pirmsskolas izglītības iestādēs topošie pirmklasnieki atvadās no bērnudārza.
Aizvadītajā piektdienā Sauleskalna tautas namā Bērzaunes pagasta pirmsskolas izglītības iestādes „Vārpiņa" sagatavošanas grupas bērni kopā ar audzinātājām, vecākiem un citiem tuvajiem cilvēkiem noslēdza kādu nozīmīgu posmu dzīvē, svinot pirmo izlaidumu.
– Ir aizvadīts skaists un krāšņs notikums atjaunotajā Sauleskalna tautas namā. Šogad divdesmit divi bērniņi absolvēja pirmsskolas izglītības iestādi „Vārpiņa", lai rudenī uzsāktu skolas gaitas. Šogad izlaidumu patiešām svinēja kupls skaits bērnu, –
pastāsta Agrita Plāte, Bērzaunes pagasta pirmsskolas izglītības iestādes „Vārpiņa" vadītāja. – Pēc ilgāka laika šogad atkal svētkus varējām svinēt kopā ar vecākiem un draugiem, kas šo dienu darīja vēl īpašāku un nozīmīgāku. Pēdējos divus gadus svētkus svinējām tikai ar bērniem. Pirmais izlaidums, manuprāt, ir ļoti nozīmīgs posms bērnu dzīvē, un tikpat nozīmīgs tas ir arī vecākiem, īpaši tiem, kuriem šie svētki bija pirmo reizi. Šoreiz svētki bija īpašāki, saviļņojošāki visiem – gan bērniem, viņu viesiem, gan pirmsskolas izglītības iestādes kolektīvam.
Kā jau svētkos, bērni bija parūpējušies par skaistiem priekšnesumiem. Turpina pirmsskolas izglītības iestādes vadītāja: – Mums ir brīnišķīga muzikālā audzinātāja, kas vienmēr tver pašu jaunāko un aktuālāko. Bērni dejoja tango, spēlēja mūzikas instrumentus, dziedāja un skaitīja dzejoļus. Tika sagatavots neliels koncertiņš, tā šo divu gadu laikā trūka, bet vecākiem ļoti gribējās atkal redzēt un dzirdēt bērnus uzstājamies. Svarīga ir arī kopābūšana, kā tik ļoti pietrūka pēdējos gados. Neilgi pirms izlaiduma bērnudārza pagalmā atzīmējām Ģimenes dienu, kad aicinājām arī vecākus un vecvecākus. Bija dažādas aktivitātes. Ļoti varēja just, ka kopīga darbošanās raisīja lielu prieku. Vecāki vienmēr ir bijuši atsaucīgi, iesaistījušies mūsu organizētajos pasākumos un aktivitātēs. Tas ir stiprinājis arī bērnus, veidojot pašnovērtējumu, drosmi, raisot prieku parādīt vecākiem, ko ir apguvuši. Novērtējums bērniem ir lielākā dāvana.
Pirmsskolas iestādes vadītāja piebilst, ka tik liela beidzēju skaita tuvākajā laikā noteikti vairs nebūs, bet visu mācību gadu vecāki interesējas par iespējām savas atvases laist „Vārpiņā".
– Šajā mācību gadā liela interese bijusi tieši no mazāko bērnu, kas ir 1 līdz 2 gadus veci, vecākiem. Daudzi jau ir uzsākuši bērnudārza gaitas. Jaunākās grupiņas piepildās ātri. Pēc šābrīža situācijas nākamgad bērnudārzu absolvēs trīspadsmit bērniņi, kas nepavisam nav mazs skaitlis, – norāda Agrita Plāte. – Prieks, ka daļa bērnu pēc pirmsskolas izglītības iestādes absolvēšanas mācības turpina Bērzaunes pamatskolā. Ļoti labs rādītājs, ka katru gadu skolā tiek nokomplektētas klases un, vismaz šobrīd, nav nevienas apvienotās klases. Manā skatījumā, bērniem ir vieglāk, ja klases ir mazākas, ir individuāla pieeja. Tomēr daudz bērnu skolas gaitās dodas arī uz Madonu. Vecākiem darbs ir pilsētā, līdz ar to ērtāk, kad bērni ir līdzās. Tāpat lielu lomu spēlē ārpusstundu nodarbības, mūzikas un mākslas skola. 1. klase ir atkal jauns posms dzīvē. Bērniem veidojas jauna pieredze, nepieciešams laiks, lai pierastu pie pārmaiņām, jaunā režīma.
Mācību gads ir noslēdzies, bērnudārzs, tāpat kā iepriekšējos gados, turpinās darbu arī vasarā.
– Pedagogiem vasara ir atvaļinājumu laiks, un atpūta ir ļoti nepieciešama. Līdz ar to vasarā darbojas dežūrgrupas. Jūnijā ir divas – mazie bērni un lielākie, jūlijā ir viena dežūrgrupa, bet augustā atkal divas. Augusta izskaņā jau bērni atgriežas grupiņās, atbilstoši vecumam, un gatavojas jaunajam mācību gadam. Vecākus aicinām atvēlēt kaut nedēļu un arī bērniem dot brīvlaiku, lai viņi atpūstos no ikdienas režīma, – pauž Agrita Plāte.
1.06.2022.