Nākamajā mācību gadā centralizēto eksāmenu rezultāti vairs netiks vērtēti līmeņos no A (augstākais) līdz F.
Sertifikātā par eksāmenu kārtošanu tiks ierakstīts procentuāls pareizo atbilžu vērtējums. Izglītības un zinātnes ministrs Rolands Broks paudis viedokli, ka tādējādi centralizēto eksāmenu vērtējumi būs objektīvāki un korektāki.
Plānotās izmaiņas vispirms tika apspriestas un lēmums pieņemts Valsts izglītības satura centra konsultatīvajā padomē, kuras sastāvā ir pārstāvji no augstskolām, pašvaldībām un izglītības iestādēm. Arī pašvaldību izglītības speciālistu seminārā izmaiņas tika akceptētas, tāpat pozitīvu atzinumu sniegusi Latvijas Rektoru padome. Saņemts arī atbalsts no 14 augstskolu pārstāvjiem.
Autore: INESE ELSIŅA