Laikrakstā esam jau informējuši, ka šā gada 31. martā Madonas novada pašvaldības dome (tiesa, ne vienprātīgi) pieņēma lēmumu par Madonas pilsētas 1. vidusskolas un Madonas pilsētas 2. vidusskolas reorganizācijas uzsākšanu, izveidojot Madonas pilsētas vidusskolu.
Saskaņā ar lēmumu pašvaldība uzsāka Madonas pilsētas 1. vidusskolas un Madonas pilsētas 2. vidusskolas reorganizāciju, tās apvienojot, un uz reorganizējamās Madonas pilsētas 1. vidusskolas un reorganizējamās Madonas pilsētas 2. vidusskolas bāzes izveidot Madonas novada pašvaldības pakļautībā esošu izglītības iestādi – Madonas pilsētas vidusskolu. Reorganizācija pabeidzama ne vēlāk kā 2017. gada 31. jūlijā.
Domes lēmums cita starpā arī paredz izveidot skolu reorganizācijas komisiju šādā sastāvā: komisijas priekšsēdētājs: Āris Vilšķērsts – Madonas novada pašvaldības izpilddirektors, komisijas locekļi: Guntis Ķeveris –
Madonas pilsētas pārvaldnieks, Solvita Seržāne – Madonas novada pašvaldības izglītības nodaļas vadītāja, Evita Zāle – Madonas novada pašvaldības juridiskās nodaļas vadītāja, Biruta Vindele – Madonas novada pašvaldības finanšu nodaļas vadītāja, Inese Strode – Madonas pilsētas 1. vidusskolas direktora pienākumu izpildītāja, Valentīns Rakstiņš – Madonas pilsētas 2. vidusskolas direktors. Skolu reorganizācijas komisijai būs jānodrošina skolu reorganizācijas plāna izstrādāšana, Madonas pilsētas 1. vidusskolas un Madonas pilsētas 2. vidusskolas materiālo un finanšu līdzekļu inventarizācija, mantas vērtību un saistību apjoma noteikšana un pārskata sagatavošana, saistību, arhīva un lietvedības nodošana, jākoordinē skolu reorganizācijas procesa pabeigšana, veicot nepieciešamās darbības reorganizācijas nodrošināšanai normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā, apjomā un termiņā.
Tiesa, domes lēmums stājas spēkā ar brīdi, kad saņemts saskaņojums no Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM).
Kā „Staru" informēja pašvaldības izglītības nodaļas vadītāja Solvita Seržāne, šāds saskaņojums beidzot ir saņemts.
– Madonas novada pašvaldība ir saņēmusi Izglītības un zinātnes ministrijas saskaņojumu domes 31. martā pieņemtajam lēmumam par skolu reorganizācijas uzsākšanu. Pirmā reorganizācijas komisijas sēde notiks 2016. gada 8. septembrī pulksten 14 Saieta laukumā 1, 2. stāva zālē, – pastāstīja Solvita Seržāne.
Saskaņā ar minēto domes lēmumu Madonas pilsētas 1. vidusskolas direktora pienākumu izpildītājai Inesei Strodei un Madonas pilsētas 2. vidusskolas direktoram Valentīnam Rakstiņam viena mēneša laikā no dienas, kad saņemts saskaņojums no IZM, jāinformē izglītības iestādes darbinieki, izglītojamie un izglītojamo vecāki par izglītības iestāžu reorganizāciju.