Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Izlaidumu svin klusināti, bet mīļi

INESE ELSIŅA

Autors • 18.06.2020.

Izlaidumu svin klusināti, bet mīļi
Burtu lielums

Pirmdien, 15. jūnijā, Madonas pilsētas kultūras namā notika Jāņa Simsona Madonas mākslas skolas 41. izlaidums.

Tajā piedalījās audzēkņi, pedagogi un vecāki – vīrusa „Covid-19" dēļ ļoti ierobežots cilvēku skaits. Skolu šogad beidza 14 audzēkņi, Linda Paegle saņēma skolas apliecinājumu, ka 8. kursa ietvaros apguva programmu „Mākslas nodarbības jauniešiem ar priekšzināšanām", izstrādāja noslēguma darbu un nokārtoja eksāmenus; pārējie trīspadsmit saņēma apliecinājumu par apgūto profesionālās ievirzes programmu „Vizuāli plastiskā māksla".

Linda tālāk dosies mācīties uz Valmieras mākslas vidusskolu, arī pieci citi absolventi iecerējuši nākotnes studijas un profesiju saistīt ar studijām kultūras, mākslas jomā. Projekta PuMPuRS ietvaros jaunieši guva priekšstatu par Latvijas mākslas vidusskolām, augstskolām, līdz ar to viņiem ir vieglāk izvēlēties savu nākamo izglītības iestādi.

Kā ģimeniska saliņa
– Šoreiz izlaidums bija mazākā formātā, bet ļoti mīļš, – komentē skolas direktore Kristīne Šulce.
– Katra absolventa ģimenei kultūras nama zālē bija izveidota maza saliņa. Kaut nebija lielas parādīšanās, tāpat visi bija sapucējušies, svētku noskaņā, skanēja Latvijas himna, skolotāji teica uzrunas, bērni paši bija iefilmējuši video, kur stāstīja par saviem darbiem un izaicinājumiem. Noslēguma darbu kopīgā tēma bija „Zaļais izaicinājums", katrs to risināja pa savam. Pirms tam bijām daudz runājuši par dabas katastrofām, to, ka cilvēks ir dabas sastāvdaļa, daba jāsaudzē. Darbi līdz ar to vēstīja par dabas aizsardzību – šobrīd tik aktuālu tēmu, ko vēl vairāk pastiprina vīrusa „Covid-19" nestais fons.
Svinīgajā mirklī absolventi tika fotografēti pa vienam, bet viņu sveikšana pēc izlaiduma ceremonijas ritēja Jāņa Simsona Madonas mākslas skolas pagalmā brīvākā gaisotnē. – Tā jau bija viņu pašu atbildība par drošības pasākumu ievērošanu un distanci, – piebilst direktore.

Plenērs būs augustā
Jautāta par vasaras aktivitātēm, Kristīne Šulce atbild: – Tradicionālo plenēru jūnijā mūsu audzēkņiem neorganizējām, viņus kopā aicināsim augusta beigās. Ceram, ka vīruss neatgriezīsies un 5., 6., 7. kursam varēsim plenēru sarīkot.
Bez tam ir atbalstīti divi skolas iesniegtie projekti: viens ir starpnovadu projekts „Mēs esam PAR".

Pēc projekta būs izstāde
Projekta „Mēs esam PAR" ietvaros Jāņa Simsona Madonas mākslas skolas komanda, atzīmējot iestādes 45. gadadienu, vēlas organizēt vairākas radošas aktivitātes Madonas reģiona mākslas skolu vecāko kursu audzēkņiem, absolventiem un pedagogiem. Gaidot valdības iecerēto administratīvi teritoriālo reformu, šādā veidā skola aktualizēs starpnovadu saites un kopīgā projektā aicinās iekļauties Lubānas, Ērgļu, Cesvaines, Madonas, Varakļānu mākslas skolu pedagogus un audzēkņus. Projekta ietvaros norisināsies vairākas meistarklases un praktiskās darbnīcas, kuru laikā dalībnieki veidos darbus kopīgai izstādei. – Sadarbībā ar muzeju gribam doties uz etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu atklāto krātuvi Sarkaņos, pazīmēt eksponātus, un nākamā gada februārī projekta gaitā reģiona visu mākslas skolu izveidotie darbi tiks eksponēti Madonas muzeja izstāžu zālēs, – atklāj Kristīne Šulce. – Skolas kopīgā tēma nākamajā gadā būs „Gaisma", līdz ar to izstādē papildināsim arī muzeja pedagoģisko programmu „No skaliņa līdz elektrībai", izveidojot zīmētas kartītes vai kādu spēli.

Organizēs Dizaina dienu Madonā
Otrs projekts, kam gūts atbalsts, ir Dizaina diena Madonā, ko Madonas mākslas skolas komanda vēlas organizēt rudens pusē. – Sākumā bija doma to organizēt Madonas sporta hallē, bet Valsts Kultūrkapitāla fonds ir piešķīris mazāk līdzekļu, nekā prasījām aktivitātes satura piepildījumam, līdz ar to par pasākuma formu vēl domāsim, – komentē Kristīne Šulce.

Pirmais kurss jau nokomplektēts
Iestājeksāmeni mākslas skolā šogad bija neierasti – uz e-pastu vajadzēja atsūtīt iesniegumu un vienu zīmējumu. Šobrīd saņemti astoņi pieteikumi, viens kurss jau noformēts. Augustā skola organizēs papilduzņemšanu, bērni, kam interesē mākslas izglītība, aicināti izmantot piedāvāto iespēju.

Uzlabos materiāli tehnisko bāzi
Skolas materiāli tehniskās bāzes uzlabošanai saņemts atbalsts no Valsts Kultūrkapitāla fonda. – Pirksim jaunus molbertus, uzlabosim materiāli tehnisko bāzi zīmēšanas kabinetam – būs jaunas ģipša figūras, pirksim gleznošanas galdiņus un citas lietas, – vēsta direktore.
– Šogad projektus nebija iesniegušas Latvijas lielās mākslas skolas, līdz ar to pilnā apjomā tika atbalstītas mazo mākslas skolu prasības, arī mūsu iesniegtais projekts.
Direktore piebilst, ka joprojām gaida pieteikumus mākslas skolas direktores vietnieka (-ces) vakancei. Vērts atsaukties!


19.06.2020.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px