Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Izlaidumu laiks ir sācies arī studentiem

Redakcija

Autors • 31.05.2010.

Izlaidumu laiks ir sācies arī studentiem
Burtu lielums

22. maijā Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmija svinēja mācību gada noslēgumu un profesionālās bakalaura studiju programmas studentu izlaidumu.

Studiju programmas „Komercdarbība un uzņēmuma vadība" absolventi pēc 4,5 gadus ilgām mācībām neklātienē ir ieguvuši kvalifikāciju – uzņēmuma vai iestādes vadītājs. Studiju noslēgumā studenti izstrādājuši augsta līmeņa bakalaura darbus, saistītus ar uzņēmumiem, kuros viņi strādā, darbu tēmas ir uzņēmumiem aktuālas.

Izlaiduma svinības iesākās Madonas novada domes ēkā, kur bija pulcējušies RPIVA Madonas filiāles vadītājs, teoloģijas maģistrs Guntars Agate Paeglis, 14 absolventu, viņu tuvinieki un draugi, visi tie, kuri līdzdalīja ar studentiem garo studiju laiku. Svinīgo pasākumu atklāja un vadīja Madonas filiāles vadītājs Guntars Agate Paeglis.

Apsveikuma runā filiāles vadītājs novēlēja absolventiem turpināt iesākto augstākās izglītības ceļu un tiekties sasniegt nākamo līmeni – maģistra grādu, informējot par studiju maksas samazinājumu un par iespēju turpināt studijas uz vietas Madonā. Savā uzrunā filiāles vadītājs atzina, ka laiks, kopš uzsāktas studijas, ir paskrējis nemanot, kaut arī ne viss vienmēr ir gājis gludi, studijas ir beiguši visi absolventi – 5 kungi un 9 dāmas. Runā viņš īpaši izcēla Gunu Paeglīti un Rudīti Akmeni, kuras savus bakalaura darbus aizstāvēja ar izcilību. Uzrunā izskanēja paldies kursa vecākajai Mārītei Švaukstei par studiju laikā izrādīto pašinteresi, iniciatīvu, biedriskumu un aktivitāti ārpusstudiju pasākumu organizēšanā un vadīšanā. Pasākuma svinīgajā daļā netrūka tuvinieku un draugu sirsnīgu apsveikumu un studentu pateicības vārdu. Svinīgais pasākums noslēdzās ar kopīgu glāzi šampanieša un bezgalīgu prieku par labi paveiktu darbu svinību dalībnieku sirdīs un sejās.

Izlaidums ir svinīgs akts, kur visi absolventi pēc veiksmīgi nokārtotiem gala pārbaudījumiem un studiju noslēguma darba aizstāvēšanas saņem diplomu, tā pielikumu – dokumentālu apliecinājumu par augstākās izglītības iegūšanu. Šo faktu tradicionāli apstiprina arī absolventa cepures pušķa pārlikšana no labās uz kreiso pusi, kam seko cepuru mešana gaisā.

Autore: MĀRĪTE ŠVAUKSTE

GUNAS PAEGLĪTES foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px