Novada skolās meiju rotātās telpās jau aizvadīti vairāki 12. un 9. klašu izlaidumi.
Madonas Valsts ģimnāzijā aizritēja viens no pirmajiem 12. klašu svinīgajiem pasākumiem. Ģimnāzijā daļa audzēkņu mācījās sešus, trīs vai pat vienu gadu, bet atvadīšanās no savas skolas visiem bija īpašs notikums.
Lai gan dokumenti par pabeigtu vidējo izglītību tiks saņemti vien 3. jūlijā, izlaidums tika svinēts 20. jūnijā.
Katrs absolvents dāvanā saņēma skolas gadagrāmatu. Par aktīvu iesaisti skolas dzīvē izlaiduma laikā tika pasniegtas arī tirdzniecības centra "Valleta" dāvanu kartes.
Absolvente Kate Iesalniece izlaidumā saņēma arī Ministru prezidentes Evikas Siliņas pateicības rakstu par izciliem un teicamiem mācību sasniegumiem. Savukārt Rasa Ieva Zariņa saņēma Izglītības un zinātnes ministrijas un Finanšu ministrijas Latvijas Simtgades stipendiju.
Pasākuma laikā klātesošajiem bija iespēja ieklausīties klasesbiedru apkopotajās atziņās par katru skolas absolventu.
Madonas Valsts ģimnāzijas direktore Vanda Maderniece, uzrunājot jauniešus, akcentēja: – Absolventi, jūs esat iemācījušies patstāvīgi domāt, drosmīgi diskutēt, cieņpilni sadarboties un prezentēt sevi. Mēs lepojamies ar jūsu panākumiem mācību priekšmetu olimpiādēs, sportā, zinātniski pētnieciskajā darbībā, priecājamies par jūsu aktivitāti un apbrīnojam jūsu talantus. Lai jūsu ceļabiedri turpmākajā dzīvē ir veiksme, stabilitāte un laime!
Madonas apvienības pārvaldes vadītājs Guntis Ķeveris uzsvēra: – Es ceru, ka laikā, ko esat pavadījuši šajā skolā, esat iemācījušies uzticēties citiem un ticēt sev un saviem spēkiem. Arī mēs, pašvaldība, vērojot jūsu sasniegumus, esam pārliecināti, ka jūs varat sasniegt ļoti daudz. Liels paldies pedagogiem par ieguldīto darbu un vecākiem par jauniešu, ar kuriem patiesi varam lepoties, izaudzināšanu.
Vecāki savā runā akcentēja: – Esam tie, kas palīdzējām atrast kādu pazudušu lietu, pārliecinājāmies, ka bērni mājasdarbus vismaz mēģinājuši pildīt, un tie, kas saviem jauniešiem ticējām, kad viņiem pašiem trūka ticības. Lielu paldies sakām skolotājiem, kas bija kā mehāniķi – rūpīgi salodējāt katru detaļu, pārbaudījāt dzinēju un reizēm aizdevāt rezerves daļas, lai mūsu jaunieši var turpināt savu ceļu pretī sapņiem un mērķiem.
Jaunieši izteica pateicību skolas kolektīvam: – No visas sirds pasakāmies mūsu skolotājiem par pacietību, atbalstu un dotajām zināšanām. Jūs mācījāt ne tikai mācību priekšmetus, bet arī iedvesmojāt tiekties pēc jauniem mērķiem, noticēt saviem sapņiem. Paldies, ka ticējāt mums vairāk nekā mēs paši sev. Jūsu ieguldījums mūsu dzīvē ir neatsverams, un mēs to nekad neaizmirsīsim.
Priecīgi un satraukuma pilni svētki šie bija arī 12. klašu audzinātājām Diānai Vaidotei un Evai Pētersonei.
12.a klases audzinātāja Eva Pētersone atklāja: – Šajā skolā šī ir mana pirmā audzināmā klase – daļai esmu audzinātāja kopš septītās klases, bet daļai vien vidusskolas posmā. Manas klases jaunieši ir atraktīvi un radoši. Katram ir citādi mērķi turpmākajai dzīvei – daļa jau pieņēmuši lēmumu par to, ko darīt nākotnē.
Izlaiduma klašu audzinātāja Diāna Vaidote laikrakstam pastāstīja: – Esmu audzinātāja divām klasēm, gan 12.b, gan 12.c. 10. klasē bijām viena klase, bet, kad pievienojās vēl daži skolēni, mācību process tika sadalīts divās klasēs. Skolēni bija ļoti sadraudzējušies un negribēja šķirties, tādēļ palikām kā viens kolektīvs. Manu klašu audzēkņi ir gudri, ļoti zinātkāri un ar labu humora izjūtu. Viņi ir arī muzikāli – mums patīk kopīgi doties ekskursijās, un, kamēr esam ceļā, visu laiku dziedam. Klases ir ar dabaszinību novirzienu, tāpēc lielākā daļa jauniešu savus nākotnes plānus arī saista ar šo virzienu. Jaunieši ir centīgi un motivēti – vidējā atzīme ir 8,2. Klases devīze: "Kopā stiprāki".
12. klases absolvents Jāzeps Jaujenieks laikrakstam atklāja: – Obligātie eksāmeni, manuprāt, bija vidējas grūtības, taču daudz kas bija atkarīgs gan no iepriekš ieguldītā darba, gan no stresa līmeņa. Ļoti sarežģīts šķita neobligātais eksāmens, ko es kārtoju fizikā. Man ir daži varianti, ko vēlos darīt pēc skolas absolvēšanas, bet vēl nav pilnīgas pārliecības, kuru no tiem izvēlēšos. Tomēr jau zinu, kurās mācību iestādēs iesniegšu dokumentus un kārtošu iestājpārbaudījumus.
Absolvents Adriāns Zdanovskis uzsvēra: – Eksāmenos viss bija atkarīgs no prasmēm, kas apgūtas visu gadu laikā. Man optimālā līmeņa latviešu valodas eksāmens šķita ļoti vienkāršs, savukārt augstākā līmeņa eksāmeni, piemēram, matemātikā vai angļu valodā, lika palauzīt galvu. Zinu virzienu, kurā vēlos veidot savu karjeru, taču ne konkrētu jomu, bet par to šobrīd nav satraukuma, jo, skola mūs ir sagatavojusi visām iespējām, ko dzīve piedāvās.
01.07.2025.