Aizvadītās nedēļas nogale atmiņā paliks ar bērnības, jaunības uzblāzmojumu. Ar Madonas izglītības iestāžu visu vecumu audzēkņu parādi Madonas estrādē, kur ar bērnu un jauniešu kolektīvu koncertuzvedumu „Septiņas satikšanās" svinējām Madonas 82. dzimšanas dienas kulmināciju.
Aizkustinoši, dzīvi un uzrunājoši. Tā, ka sariešas asara, nodreb sirds, aizraujas elpa, izlīst smiekli un nedaudz pieskaras debesis.
Pilsētas svētku ietvaros šogad simtgadi svinēja Madonas pilsētas 1. vidusskola, 60 gadus – Madonas vakara vidusskola, apaļu gadskaitli atzīmēja Madonas pirmsskolas izglītības iestāde „Saulīte". Jaunākajam un skaitliski lielākajam dārziņam (289 bērni un 71 darbinieks) Madonā šogad apritēja 30. dzimšanas diena, tādēļ „Saulītes" starojumu sajutām jo tieši. Vērienīgs koncertuzvedums „Nezinītis Saules pilsētā" 5. jūnijā pārsteidza vecākus, vecvecākus, ikvienu klātesošo. Madonas kultūras namā visu grupiņu bērni kopā ar savām audzinātājām un audzinātāju palīdzēm iejutās dziesmās un dejās, teju šobrīd tik populārajā mūziklu žanrā. Mūsdienīgumu uzvedumam piešķīra datorspeciālista Edgara Veipa un Elvja Tropa skatuves noformējums, skaņu operatora Aināra Vecozola un gaismotāja Jāņa Auziņa līdzdarbošanās.
6. jūnija rītā bērnudārzs „Saulīte" bija gatavs jau nākamajai aktivitātei. Teritorijā tika atklātas radošās darbnīcas, bērni noskatījās teātra izrādi „Draudzības dārzs".
Kopā ar skolotāju Inesi Zvirg-zdiņu no ziediem tika veidota saule, Saules stariņš (Solvita Lūse), Nezinītis (Kristīne Zasa) un Burtu meitiņa (Pārsla Zvejniece) bērnos turpināja radīt svētku atmosfēru.
Ciemos bija atnākuši pirmsskolas izglītības iestādes „Priedīte" un „Kastanītis" audzēkņi, visi kopīgi sastrādājās interaktīvajās darbnīcās.
Skolotāja Indra Lazdiņa „Staram" atklāja, ka sporta aktivitātes notiek sporta laukumā, atsevišķā darbnīcā tiek zīmēta Madona, nojumītē ikviens varēja uztaisīt sev īpašu vizītkarti, varēja pūst balonus, burbuļus, darboties ar smiltīm, veidojot sapņu Madonu. Bērniem savdabīgs pārsteigums bija Genādija Turkina atvestā baložmāja ar skaistajiem putniem. Iestādes vadītāja Daiga Elga Ābola laikrakstu informēja, ka ir doma „Saulītē" uz brīdi baložu māju iznomāt. „Tas būtu skaisti – bērni varētu rūpēties par baložiem, viņus pabarot, putni prot izlidot un tad atkal atlidot atpakaļ."
Kad vaicāju, kāpēc iestādes teritorijā vairs neredz Lauku sētu, saņēmu atbildi, ka rotaļu laukumos notika remontdarbi, tas dzīvniekiem krietni traucētu.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 10.06.2008.
Autore: INESE ELSIŅA
OĻĢERTA SKUJAS foto