Centralizētie mācību eksāmeni jau labu laiku kā aiz muguras. Tagad divpadsmito klašu absolventiem jāpiepilda nākamais sapnis – jāiesniedz dokumenti un jāuzsāk mācības izvēlētajās studiju programmās. Savu izvēli par nākotnes gaitām izdarījuši arī Ērgļu vidusskolas 12. klases absolventi.
– Ērgļu vidusskolā kopumā mācās vairāk nekā 220 bērnu, šogad skolu absolvēja astoņi divpadsmitie. Mūsu audzēkņi uzrādīja ļoti labus sasniegumus centralizētajos eksāmenos – visos no tiem kopējais rezultāts bija augstāks par vidējo rezultātu valstī kopumā. Augstie sasniegumi ļāva jauniešiem iestāties kārotajās fakultātēs. Teju visi no viņiem ir iesnieguši dokumentus sevis izvēlētajās augstskolās, – stāsta Ērgļu vidusskolas direktore Inese Šaudiņa.
Direktore atklāj, ka šogad jaunieši iesnieguši dokumentus Vidzemes Augstskolā Mediju studiju un žurnālistikas programmā, Latvijas Lauksaimniecības universitātē veterinārijas studijām un fizioterapijas studijām. Daži izvēlējušies apgūt ekonomista un lauksaimniecības uzņēmēja profesiju, kā arī studēt uzņēmējdarbību. Kā atzina I. Šaudiņa, populārākās profesijas, kam par labu izšķiras Ērgļu vidusskolas audzēkņi, ir medicīna un fizioterapija, inženierzinātnes un uzņēmējdarbība.
26.07.2019.