Kā bērnudārzā vai skolā dzer pienu, ēd augļus un dārzeņus? Vai un kāpēc bērniem un jauniešiem patīk skolas piena un augļu programma? Piena pauzi un skolas augli var arī uzzīmēt, kā paredz konkurss "Piens un augļi skolai".
Lauku atbalsta dienests (LAD) un Zemkopības ministrija aicina visas Latvijas pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņus un 1.-9. klašu skolēnus, tostarp Madonas, Ērgļu, Varakļānu, Lubānas, Cesvaines skolēnus, piedalīties programmas "Piens un augļi skolai" konkursā. Tā ietvaros bērni un skolēni tiek aicināti apkopot pieredzes stāstus par to, kā Latvijas izglītības iestādēs tiek īstenota programma "Piens un augļi skolai". Konkurss noritēs no 11. decembra līdz 2018. gada 28. februārim.
Bērnus un jauniešus LAD aicina konkursam iesniegt zīmējumu kopumus, kolāžas, video, animācijas, fotokolāžas, komiksus vai citus vizuālos darbus, kas tiek veidoti kā stāsti. Tos var būt veidojusi visa klase, bērnudārza grupa vai konkrētas klases skolēnu grupa. Konkursa uzvarētāji saņems izglītojošu spēļu komplektus, sporta aprīkojuma komplektus, bet paši labākie – iespēju atbraukt uz Rīgu un apmeklēt interesantus pasākumus. Ar konkursa noteikumiem sīkāk var iepazīties programmas mājas lapā www.piensaugliskolai.lv sadaļā "Konkursi".
Šis ir jau otrais konkurss, kurš tiek organizēts Eiropas Savienības skolu programmas "Piens un augļi skolai" ietvaros. Pirmā konkursa laikā šā gada pavasarī Latvijas skolēni tika aicināti izstrādāt programmas logo un devīzes idejas. Uzvarētāji – Paula Molodavčenko no Ludzas pilsētas ģimnāzijas 7. klases un Vilis un Harijs Veldres no Kuldīgas alternatīvās sākumskolas.
15.12.2017.